Kawhi Leonard’ın Amcası Lakers’tan Hisse İstemiş!

Kawhi Leonard'ın Amcası Lakers'tan Hisse İstemiş!

Kawhi Leonard’ın, amcası Dennis Robertson aracılığıyla tarafların geçen yaz serbest oyuncu dönemindeki görüşmeleri sırasında Los Angeles Lakers’a bir istek listesi verdiği belirtildi. Olası isteklerin arasında “Lakers’tan hisse” olduğu da iddia ediliyor.

Ancak Lakers sahibi Jeanie Buss’ın, taleplerinin açıkça “yasa dışı” olduğunu söyleyerek Dennis Robertson’u reddettiği ortaya çıktı.

The Athletic’ten Sam Amick’in haberine göre Kawhi Leonard’ın amcasının taleplerinden bazıları şöyle:

  • Özel bir uçak
  • Takımdan bir hisse
  • Bir ev
  • Bir miktar garantili sponsorluk parası (saha dışı)

Robertson’un aynı uçuk istekleri yaz aylarında Kawhi ile ciddi bir şekilde ilgilenen diğer bir takım olan Toronto Raptors’tan da talep ettiği söylendi. Ancak Lakers ve Raptors’un bu taleplerden sıkıldığı ve reddettiği, sonrasında ise Kawhi-Clippers imzasının gerçekleştiği söylentiler arasında.

The Athletic’ten Sam Amick’in ifadeleri şu şekilde:

“Kawhi-Lakers görüşmeleri hakkında bilgi sahibi bir kaynak, Robertson’ın birkaç gün içinde yaptığı üç telefon görüşmesi sırasında Jeanie Buss’a bu talepleri tekrar tekrar yaptığını ve Buss’ın kendisine bu tarz avantajların yasadışı olduğunu ve dikkate alınmayacağını açıkça belirttiğini söyledi. Robertson tarafından, Lakers efsanesi Magic Johnson’a neden yıllar önce küçük bir Lakers hissesi verildiği hakkında bir soru bile geldiği, Buss’ın ise iki durumun oldukça farklı olduğunu, birinin yasal, diğerinin ise yasadışı olduğunu açıkladığı söylendi.”

Şikayetler üzerine olayın NBA tarafından araştırıldığı bildirildi. Robertson’un aynı talepleri Clippers yönetiminden de istediği düşünülürken, Kawhi – Clippers imzasında böyle bir teklifin kabul edildiğine dair bir kanıt bulunmamakta.

Kawhi Leonard, Clippers ile son yılı oyuncu opsiyonlu olmak üzere 3 yıl için 103 milyon dolar karşılığında anlaşmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz