Andre Iguodala’nın Yeni Adresi Neresi Olacak?

611

Geçtiğimiz yaz Golden State Warriors; Kevin Durant’ın ayrılığı sonrası, D’Angelo Russel’ı kadrosuna katabilmek için Andre İguodala’yı Memphis Grizzlies’e takaslamıştı. Çok konuşulan ve Koç Steve Kerr’in “Orginizasyondan beklemediğim bir hamleydi.” şeklinde yorumladığı takasta Warriors, İguodala’nın yanında bir de 2024 korumalı 1.tur draft hakkını Memphis’e göndermişti, karşılığında Jullian Washborn’ı almış daha sonra ise oyuncuyu serbest bırakmıştı.Eylül ayında, takasın maaş boşluğu oluşturmak amaçlı olduğunu ve Andre İguodala’nın 9 numaralı formasının Warriors tarafından emekli edileceğini takım genel menajeri Bob Myers basına açıkladı.

ANTREMANA BİLE ÇIKMADI

Takas sonrası Memphis ve İguodala, oyuncunun takım kimyasına uymayacağı nedeniyle 2019/20 sezonunda maçlara çıkmayacağı konusunda anlaşmaya varmıştı. Tecrübeli veteranın, takım ile hiçbir antremana çıkmadığı hatta Memphisli oyuncularla tanışmadığı da bilinenler arasında. İguodala’nın 15 Aralık 2019’da açılacak takas döneminde, takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İguadala takasında korumalı 1.tur draft hakkı kazanan Memphis Grizzlies, İggy’i takımdan gönderirken de draft seçimlerine öncelik verecek.

DALLAS’IN ADI ÖNE ÇIKIYOR

Yeni sezona Doncic liderliğinde play-off rekabeti içinde olan Dallas, İguodala’dan gelebilecek bench katkısı için 34 yaşındaki Courtney Lee ve draft seçimlerini kapsayacak bir paket sunmaya hazırlanıyor. Takastaki kilit nokta Mavericks’in maaş bütçesinin kalmaması; Courtney Lee’nin 12 Milyon dolarlık sözleşmesini elden çıkarmak, yıllık 17 Milyon kazanan Andre İguodala’yı takıma katmaya yetmeyecek. Teksas ekibinin, 2017 Draft’ında 15. Sıradan seçtiği Justin Jackson’ı pakete dahil etmesi olası çözüm olarak göze çarpıyor. Rick Carlisle’dan da olumlu rapor alan Dallas yönetimi play-off rekabeti isteyen İguodala için hamle yapmaya gün sayıyor.Denver Nuggets, Houston Rockets ve Los Angles Lakers da İggy ile ilgilenen takımlar arasında fakat maaş bütçelerinde sınırda olan ekipler, takas için uygun bir paket sunmakta zorlanıyor.

Kerem Cem Kızmazcan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz