Savaşan Memphis Kazanmayı Başardı

510
NBA
Savaşan Memphis Kazanmayı Başardı

Philadelphia 76ers için sezon tam da istenildiği gibi başlamamıştı. Fultz’u takıma adapte etmeye çalışırken oyunun akıcılığına zarar veren 76ers bu maça gelirken 8-5 ile yoluna devam ediyordu. Maçtan saatler önce ise kimsenin beklemediği bir olay oldu ve Minnesota’nın sorunlu çocuğu Jimmy Butler Saric+Covington ve draft hakkı karşılığında 76ers’e takas oldu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

76ers için hem iyi hem de kötü bir takas oldu. Her ne kadar önemli bir parça almış olsalarda 2 tane dış şutu olan oyuncuyu takımdan gönderdiler. Zaten Simmons ve Fultz dış şut atamazken oyun kurgusunu nasıl yapacakları merak konusu. Bu takasa dahil edilmeyen isimse Milli oyuncumuz Furkan Korkmaz. Umarız Furkan’a daha çok süre verecekleri için onu takasa dahil etmemişlerdir.

76ers’in takasına değindikten sonra maçın değerlendirmesine başlayabiliriz.

Maça etkili başlayan taraf 76ers olsada Mike Conley önderliğinde Memphis oyuna tutunmayı başardı. (10-8) Fultz Conley’i blokladı ve kolay sayıya izin vermeyeceğini gösterdi. JJ.Redick’in güzel pasında Ben Simmons smacı bastı. Shelvin Mack’in pasında Conley dipten üçlüğü gönderdi ve asistlerinin yanına sayılarınıda eklemeye başladı. Farkı ikiye indirdi. (16-14) Milli oyuncumuz Furkan’da bu maçta dakikalar almayı başardı. Fultz içeri kat edip müthiş bir smaç bastı. (24-21)

İkinci periyotta da Mike Conley takımını hücumda sırtlamaya devam etti. (38-30) Furkan Korkmaz Embiid ile ikili oyunundan sonra üçlüğü buldu. Gasol’ün müthiş pasında Temple sayıyı buldu. (42-33) Temple’in sayıları dışında hücumda zorlanmaya başlayan Memphis Redick’in üçlüğüne engel olamadı. (58-42) 76ers farkı 16 sayıya kadar çıkardı. Conley’in asistinde Gasol sayıyı buldu ve ilk yarı 63-50 sona erdi.

Üçüncü periyota Conley ve Gasol ile çok etkili başlayan Memphis farkı 3’e kadar indirdi. (63-60) Embiid’in yerdeyken Simmons’a yaptığı asist ile parkede eğlenceli anlar yaşandı. (67-61) Conley’in sayılarına Ben Simmons karşılık vermeye devam etti. (69-65) Conley Johnson’un üzerinden üçlüğü gönderdi. (71-70) Memphis geri döndü. Conley basketi ile Memphis’i öne geçirdi. (71-72)

Son periyotta 76ers farkı 8’e kadar çıkarsa da Temple’nin ard arda üçlükleri ile yeniden yakalanmayı başardı. (90-91) İki takımda karşılıklı sayılar ile birbirlerine karşılık vermeye devam etti. (98-98) McConnell maçın sonunda sorumluluk almaya başladı. Asist ve sayılarıyla skoru 102-99’a getirdi. Temple üçlüğü gönderdi. (102-102) Son topu Gasol kullansa da isabet bulamadı ve maç uzatmaya gitti.

Uzatmada Temple ve Conley’i durdurmayı başaramayan 76ers mağlubiyete mahkum oldu. Uzatma çeyreğinde sadece 4 sayı bulabilen 76ers hayal kırıklığı yaşattı.

Maçı izledikten sonra aklıma bir Japon atasözü geldi. Yedi kez düş, sekiz kez ayağa kalk. Memphis felaket geçen sezondan sonra kendini toparladı ve savaşmaya başladı. Maçta sürekli çift hanelerde fark yiyen Memphis maçı bırakmadı ve kazanmayı başardı.

Memphis’te galibiyetin mimarı M.Conley 32 sayı 6 asist, Temple 17 sayı ile oynarken 76ers’te Redick 20 sayı, Embiid 14 sayı 16 ribaund ve Simmons 18 sayı 14 ribaund ile mücadele etti.

Milli oyuncumuz Furkan Korkmaz 22 dakika süre aldı. 12 sayı 4 ribaund 2 asist ile maçı tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here