Jimmy Butler Sixers’ta!

322
NBA
Jimmy Butler Sixers'ta!

Son 2 aydır takaslanması yılan hikâyesine dönen Jimmy Butler sonunda muradına erdi.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Antrenman basan, koç ve oyunculardan sözünü hiçbir zaman esirgemeyen ve son olarak da rakip takımla birlikte havlu sallayan Butler istediğini almışa benziyor.

Robert Covington + Dario Saric +Jerry Bayless + 2020 2. Tur draft hakkı karşılığında Jimmy Butler ve Justin Patton’i veren Minnesota Timberwolves, alabileceği en iyi paketi mi aldı merak konusu? 2 takım açısından da takası değerlendirelim.

Butler’ın yanında artı olarak çaylak Patton’nı da veren Minesota Timberwolves, ilk 5 geçmişi olan ve NBA ya alışmış 2 oyuncu kadrosuna katmıştır. Bunlar bir yıldız oyuncunun bedelimidir bu her zaman tartışılır ama günümüz de yıldız oyuncular kendilerini karşılayacak paketlerle asla takaslanmadılar.

Philadelphia 76ers’nin geçen playofflara ve sezon başına bakacak olursak iki önemli ihtiyacı var. 1. Lidere 2. Şutöre. Liderlik kısmını butler ile tamamlamak düşüncesinde. Geçen sezonu Boston serisini de Ben Simmons’ın yanlış seti oynamasından sonra Butler ilaç gibi geleceğe benziyor.

Ama dezavantajları da var. Butler maç için ölür ve herkesin o maç için ölmesini ister. Philadelphia 76ers gençleri bu noktada nasıl tepki verecekleri ise ilerleyen günlerin konusu.

Minesota yönünden bakacak olursak, butler buhranından kurtuldukları için herkes mutlu görünüyor. Olaylardan dolayı Derick Rose’un inanılmaz performansı bile gerekli ilgiyi görmemiştir.

Bir diğer artı nokta ise karonun genişlemesidir. Koç Thibodeau geçen sezon da yaptığı gibi maçları 6 – 7 oyuncuyla bitirmediği takdirde kadrosuna kattığı oyuncular takıma gerekli desteği gösterecekler gibi duruyor. Bu da Minnesota’nın playoff iddiasını hala koruduğuna bir işarettir.

Bu takasın asıl kazananı sezon sonunda belli olacaktır ama Minnesota’nın alabileceği en iyi paketlerden birini aldığını söyleyebiliriz.

SAİT EMRE ŞENTÜRK

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here