Şampiyon Oracle Arena’da Belli Olacak

280
Şampiyon Oracle Arena'da Belli Olacak
Şampiyon Oracle Arena'da Belli Olacak

2016 NBA Final serisinin son maçı Golden State Warriors’un sahasında oynanacak. Golden State Warriors eğer bu maçı kazanıp şampiyon olmak istiyorsa geçen 6 maçı unutmak zorundalar. Bu maça normal sezon maçı gibi bakıp stresten ve baskıdan yeterince uzak kalmaya çalışmalılar. Bunu sahada elleri titremeyen kişiler önceliğinde yapmaları gerekiyor. Normal sezonda 400’ün üstünde üçlük bulan ve NBA All-Star 3 Sayı Yarışmasını kazanan iki farklı oyuncuya sahipler. Galibiyet tabi ki Stephen Curry ve Klay Thompson’ın şutlarına direk olarak bağlı olacak. Ne kadar şut kaçırırlarsa Kyrie Irving ve Lebron James ona cevap verecek. Bunlar içinde alıştığımız zorlama Curry şutu değil, Kerr’in çizmiş olduğu topu direk olarak çembere soktukları pozisyonları yaratmaları gerek.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bogut’un yokluğu onlar için çok şey fark ettirecek. Iguodala’nın ya da Green’in oyunda olmadığı sürelerde potayı Lebron’dan koruyacak oyuncuları yok. Bunun için hücumlarda hatasız bir şekilde oynamaları gerek. Ben bu maçın Miami Heat-San Antonio Spurs 2013 Finalinden daha adrenalin dolu olacağına inanıyorum. Bizlere güzel basketbol izletmek bu adamların işi ve bunu başaracaklarına eminim.

Bir tarafta NBA Tarihinin en büyük oyuncularından Lebron James diğer tarafta ise NBA Tarihinin en iyi şutörü olan Stephen Curry. 7.maçı Golden State Warriors kazanırsa 5. ve Cleveland Cavaliers kazanırsa ise ilk şampiyonluğuna ulaşacak. Taraf tutmayanların bile hayranlıkla izlediği 2016 NBA Finallerinin bitmesine sadece bir maç kaldı. Bu maçı basketbol ile ilgilenmeyen akrabanız, arkadaşınız veya sizden büyük abilerinize izlemelerini tavsiye edin. Çünkü bu maçta çok şeyler olacak.

Berkay Umut Kaygan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here