GSW Adım Adım 2. Şampiyonluğa Yürüyor

224
GSW Adım Adım 2. Şampiyonluğa Yürüyor
GSW Adım Adım 2. Şampiyonluğa Yürüyor

Cleveland’da oynanan 2. maçı Golden State Warriors kazanarak back to back şampiyonluğuna çok yaklaştı. Karşılaşmayı 108 – 97 kazanan San Francisco takımı 3. maçın aksine çok daha aklı başında ve daha dikkatli başladı. Geçen maçta olduğu gibi Cleveland’ın farkı ilk çeyrekten çift haneli sayılara çıkarmasına izin vermedi. Kyrie Irving maça ne kadar iyi başlasa da takım halinde Golden State hücumuna karşı koyamadılar. Cleveland’ın bir ara 7-8 sayıya çektiği farka 10 sayı ile karşılık verince Cleveland iyice afalladı ve panik, düzensiz, taktiklere uymadan kendi şutuna giderek veya penetre ederek karşılık vermeye çalıştı. Belki Kyrie Irving şutlarında isabet bulsa da Lebron yetersiz kaldı. Bu durumda ise Golden State fırsatı değerlendirip Curry ve Klay Thompson’ı devreye soktular. Golden State ikinci yarısını bu kadar kötü oynayan Cleveland’a karşı hak ettikleri bir galibiyet aldı. Lebron James her ne kadar Triple-Double’ı bir asist ile kaçırmış olsa da skor bakımından alışık olduğumuz James performansını gösteremedi. Oyun içince 18 sayı bulan Lebron son dakikada 25 sayıya ulaştı. Belki ilk başta bu kadar agresif olsaydı +30 yapabilirdi ama olmadı. Bir diğer noktada ise Andre Iguodala’nın üstün performansı. Gerçekten takımın skor yükünü çekmemiş olabilir ama en önemli anda aldığı hücum ribaundu ile farkın açılmasında önemli rol oynadı .

Her şey Golden State’in Elinde

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Serinin 5. maçı Oracle Arena’da oynanacak ve Golden State Warriors maçı kazanırsa üst üste 2. kez şampiyonluğuna ulaşmış olacak. Ben açıkçası Cleveland’ın bu maçı kazanabileceğini çok fazla düşünemiyorum. Mental olarak çok düşük seviyedeler ve coşkulu, agresif taraftara karşı oynamak gerçekten zor. Eğer olur da Golden State Warriors maçı kazanırsa romanlara konu olacak bir sezonu geride bırakmış olacaklar. Önce Chicago’nun 72 galibiyetli sezonunu 73 galibiyet ile bitirerek önemli bir başarıya imza attılar. Ardından Stephen Curry 2. kez MVP oldu. All-Star’a 3 tane oyuncu gönderdiler. Stephen Curry bir sezonda en çok üçlük atan ve bir maçta en çok üçlük atan oyuncu oldu. Elbette unuttuğum rekor olabilir. Bu sezon gerçekten müthiş işler başardılar. Konferans Finalinden Oklahoma gibi bir takıma karşı 3-1’den gelip finale çıktılar. Yani bu sene şampiyon olmayı hak ettiler. Cleveland Cavaliers cephesine gelirsek Lebron takımdan ayrılınca Play-Off’lara bile çıkamazken Lebron geldikten sonra 2 sene final oynadılar. Cleveland şehrine final galibiyeti getirdiler. Ama Cleveland’ın karşısına NBA’de rekorları alt üst etmiş bir takım çıktı. Onlara karşı kazanmaları elbette kolay değil .

Golden State fanları şimdiden kutlamaya başladılar. Haklılarda 3-4 gün içinde şampiyon olma fırsatı avuçlarının içinde bunu kolay kolay vermeyecekler.

Final serisinin 5. maçı 14 Haziran Salı (Pazartesi gecesi) saat 04:00’de Golden State Warriors’ın sahası olan Oracle Arena’da oynanacak.

Berkay Umut Kaygan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here