Rodney Hood’un Warriors Laneti

440
Rodney Hood'un Warriors Laneti

Batı’daki Final serisinde Portland Trail Blazers’ı 4-0’la eleyerek hanedanlığını devam ettiren Golden State Warriors, Rodney Hood’un da canını yakmaya devam ediyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA kariyerine 2014 yılında Utah Jazz ile başlayan Rodney Hood altı sezondur bu ligde forma giyiyor. Kariyerinin ilk dört senesinde Utah Jazz forması giyen Hood, iki sezon Cleveland Cavaliers’da forma giyerken bu sezonda Portland Trail Blazers’ın başarısı için ter döktü.

Her basketbolcunun kariyer hedefi olduğu gibi Hood’da kariyerine bir konferans finali şampiyonluğu veya NBA şampiyonluğu eklemek istiyor ama şu ana bunun karşısındaki en büyük engel Golden State Warriors gibi görünüyor.

Kariyerindeki ilk play-off tecrübesini 2016-2017 yılında Utah Jazz ile yaşayan Hood, konferans yarı finalinde Golden State Warriors’a karşı mücadele vermiş ancak 4-0 ile deyim yerindeyse parkeden süpürülmüştü. Bu sezonun ardından yani 2017-2018 sezonunda Cleveland Cavaliers forması giyen Rodney Hood’un rakibi bu sefer NBA Finallerinde Golden State Warriors olmuştu. O seride de takımıyla birlikte pek fazla varlık gösteremeyen Hood yine 4-0 ile yenilen tarafta olmuştu.

Bugüne geldiğimizde ise Rodney Hood’un kaderi yine değişmedi. Belalısı olan Warriors ile bu sefer Batı finalinde karşı karşıya gelen Hood, takımıyla birlikte bu seride de 4-0 ile süpürülerek üçüncü kez bu hoş olmayan deneyimi tattı.

Hayalleri her zaman Warriors tarafından sekteye uğratılan Rodney Hood, bu yaz Free Agent konumuna gelecek. Kim bilir belki Warriors bu makus talihi değiştirmek için Rodney Hood’u kadroya katar(!)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here