İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı Destek Bekliyor (Özel Röportaj)

476
İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı Destek Bekliyor (Özel Röportaj)
İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı Destek Bekliyor (Özel Röportaj)

Bu yıl Polonya’nın Lublin kentinde düzenlenecek olan Şampiyonada yer alan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı, turnuva öncesi desteklerinizi bekliyor.

Millilerimizin grubunda Belarus, ABD, Yunanistan ve Litvanya bulunuyor. 28 Haziran’da başlayacak turnuvanın ilk maçında, Milli Takımımız TSI 18:00’da Belarus ile karşılacak. Diğer karşılaşmaların saatleri ve tarihleri ise şu şekilde; 29 Haziran 19:00 ABD, 30 Haziran 19:00 Yunanistan ve son olarak 1 Temmuz 18:00’da Litvanya.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı ‘nın başarılı oyuncularından Çağla Nur Uzundurukan, yeterli desteği görmediklerini ve turnuva öncesi merak edilen pek çok şeyi sonperiyot.com’a cevapladı.

Seni tanımayanlar için kısaca kendinden bahsedebilir misin?

19 Ekim 2000 doğumluyum. Memleketim Trabzon. Basketbola ilk İstanbul Üniversitesi’nde başladım. Ardından Dostluk Spor’a transfer oldum ve yarım sezonluk bir Mersin Üniversitesi maceram var.

Basketbola nasıl başladın?

Sokaklarda sürekli oynayan ve hiper aktif birisi olduğum için annem ve babam beni basketbola yönlenrdirdi . İyi ki başlamışım ve çok güzel bir spor.

Ülkemizde işitme engelli bayan basketbolunda sana göre ne tür eksikler var? Yeterli desteği görüyor musunuz?

İşitme engellilerde eksikler şu şekilde ; Yeterince destek yok, maddi ve manevi destek yok, sponsorumuz yok, maçlarımızın yayınlanması da yok, fotoğrafçımız yok…

Alt yaş kategorilerinde milli takımda ve bireysel olarak birçok başarın var. Bu başarılarının sırrı nedir?

İlk başta ailemin arkamda durması. Annemin beslenmemde, babamın da destek olması ve beni eğiten bana güvenen sevgili antrenörüm Davut Güngör.

Kendini geliştirmek için neler yapıyorsun? Nasıl bir antrenman programın var?

Bireysel antrenman yaparak eksiklerimin üzerine gittikçe geliştiriyorum kendimi. Haftanın 2-3 günü kuvvet antrenmanı yapıyorum ve geri kalan günlerini bol handling ve fundamental ile gelişiyorum.

2017 yılında 20 Yaş Altı İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımının namağlup Avrupa şampiyonu olduğu kadroda yer aldın. Bu muhteşem başarı sonrası neler hissettin?

Öncelikle kendimize inanarak çıktık yola ve namağlup Avrupa Şampiyonu olduk . Üstelik turnuvanın en iyi beşine seçildiğim için çok mutluyum.

Bu yaz Polonya’nın Lublin kentinde düzenlenecek olan şampiyonaya nasıl hazırlanıyorsun?

DG AKADEMİK’te sevgili antrenörüm Davut Güngör ile hazırlanıyorum. Bireysel antrenman eşliğinde bana kendisinin birçok faydası var.

Belarus, ABD, Yunanistan ve Litvanya’nın yer aldığı oldukça zorlu bir grupta yer alıyoruz. Sana göre en zorlu rakip hangisi?  

ABD en zorlu rakip benim için ama yenilmeyecek takım yoktur . Allah’ın izniyle ve sevenlerimizin desteğiyle Polonya’ya tarih yazmaya gidiyoruz.

Bireysel ve takım olarak şampiyonada hedefleriniz neler?

Bireysel olarak hedefim en iyi guard ödülünü almak. Takım olarak ise Dünya şampiyonluğu yaşayarak bütün dünyaya İstiklal Marşı’nı okutmak.

İlerisi için hedeflerin nedir?

Öncelikle kendi ülkemde tanınmış en iyi guard olmak ve ardından dünya çapında da en iyi guard olmak. En önemlisi WNBA da oynayan ilk Türk kadın basketbolcu olmak...

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here