Rockets Olaylı Maçın Tekrarlanmasını İstiyor!

1209
Rockets Olaylı Maçın Tekrarlanmasını İstiyor!

NBA’de geçtiğimiz gece oynanan Houston Rockets – San Antonio Spurs maçında James Harden’ın sayılmayan smacı gündemde büyük etki yaratmıştı. Maçı kaybeden Rockets, olaylı maçın son 7 dakika 50 saniyelik bölümünün, ileriki bir tarihte tekrar oynanmasını talep ediyor.

James Harden’ın 7 dakika 50 saniye kala yaptığı smaç esnasında skor 102-89 Houston Rockets lehineydi. Sayılmayan smaçta top çemberin içinden geçerek fileye takılıp sonrasında tekrar çemberin üzerinden dışarı çıktı. Koç D’Antoni’nin Coaches Challenge talebi ise reddedilmişti. Tüm itirazlara rağmen verilmeyen 2 sayıdan sonra Spurs, kalan 7 dakika 50 saniyelik sürede farkı kapattı ve maçı uzatmalar sonucunda kazandı.

İşte Olaylı Smaç

Hakem ekibinin şefi maçın ardından normalde sayının geçerli olması gerektiğini belirtti ve D’Antonini neden Coaches Challenge hakkını kullanamadığını açıkladı:

“Pozisyon gerçekleştiğinde, Harden smaç için içeri giriyordu ve ardından top ağdan geri çıktı gibi göründü. Durum böyle olduğunda bu basket ihlali olur. Sayının geçerli olması için topun fileden geçmesi gerekir. O kadar sert smaç vurdu ki, ağ topu tekrar çemberin üzerine getirdi. Yani aslında top fileden geçmişti ve basket geçerli sayılmalıydı.”

“Pozisyona itiraz etmek için 30 saniyelik bir süreniz var. Onlar bir açıklama duymak için uğraşırken ve kararı protesto ederken bu 30 saniye çoktan dolmuştu. Bu yüzden süresi geçti ve bu itiraz hakkını kullanamadılar.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz