Zion Williamson Sakatlandı! Yaz Ligi’nde Yok

691
"Bu Takım NBA Şampiyonu Olabilir!"

2019 draftının gözde oyuncusu Zion Williamson 1. sıradan New Orleans Pelicans tarafından seçilmişti. Büyük cüssesi ve atletik vücudu ile öne çıkan Williamson bir çok otoriteye göre geleceğin süper yıldızlarından. Hatta LeBron James-Michael Jordan seviyelerine çıkabileceği ön görülüyor.

Her ne kadar bu fikirleri yürütmek için erken olsa da Zion daha önce görmediğimiz bir fiziki yapıya sahip. En büyük handikapı da burada başlıyor. “Sakatlık riski.” 129.3 kiloluk devasa vücudunu dizlerinin ne kadar taşıyabileceği sık sık konuşuluyordu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Geçtiğimiz gece yaz liginde New Orleans Pelicans-New York Knicks maçı ile ilk kez boy gösteren Williamson, DUKE’dan takım arkadaşı RJ Barrett ile karşı karşıya gelmişti ve maça medya tarafından büyük bir ilgi vardı.

Ancak Zion Williamson sadece 9 dakika sahada kalabildi. Bu sürede 4/9 saha içi isabeti ile 11 sayı ve 3 ribaundluk katkı verdi. Sakatlığının sol dizinden olduğu açıklanan Zion Williamson’un Yaz Ligi’nin geri kalanında forma giymeyeceği de verilen bilgiler arasındaydı.

Henüz ilk maçında tam da tahmin edildiği gibi dizlerinden geçirdiği sakatlıkla gündeme gelen Williamson’un, sakatlık riskini azaltmak için özel programlar ile çalışması gerekiyor. Aksi taktirde kariyeri sakatlıklarla boğuşarak geçebilir.

Sakatlığının çok ağır olmadığı düşünülen Zion’un dinlendirme amaçlı oynatılmayacağı, sezon başladığında formasına kavuşması muhtemel.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here