Doncic 22 Aylık Bebeğin Tüm Sağlık Masraflarını Üstlendi

700
Doncic 22 Aylık Bebeğin Tüm Sağlık Masraflarını Üstlendi

Dallas Mavericks forması giyen yıldız oyuncu Luka Doncic, bu sezon NBA’de sergilediği olağanüstü performanslarla gündemden düşmüyor. Sloven oyuncu bu kez farklı bir konu ile gündemde. 20 yaşındaki yıldız, kendisi gibi Slovenyalı olan 22 aylık bir bebeğin tüm sağlık masraflarını üstlendi.

Nadir görülen spinal kas atrofisi isimli bir genetik hastalığa yakalanan 22 aylık Kris Zudich’in yardımına Luka Doncic ve Slovenya halkı koştu. Dallas Morning’in haberine göre Kris Zudich’in sağlık masrafları için toplamda 2.2 milyon dolardan fazla bir bağış toplandı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Zudich ve ailesi, 25.000 nüfuslu Sloven liman kenti Koper’de yaşıyor. Zudich’in teşhisi konulduğunda, doktorlar ebeveynleri Mateo ve Anna’ya Zudi’nin dünyanın en pahalı tedavisi olan Zolgensma gen terapisine ihtiyacı olduğunu söyledi. Tedavinin 2018’den şimdiye kadar 2 milyon dolardan fazlaya mal olduğu belirtildi.

Zudich’in ebeveynleri çocukları için ayrıca bir kampanyası başlattı. Sloven voleybol takımı, Luka Doncic ve önde gelen Sloven müzisyenler de sosyal medya aracılığıyla bu kampanyada yer aldı.

Kris Zudich, Dallas’ın Lakers ile oynadığı maçta salondaydı ve ailesi ile birlikte Luka Doncic’i Los Angeles’ta izledi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here