Richard Jefferson: “LeBron, Kyrie’nin ne kadar önemli olduğunu biliyor.”

159
Richard Jefferson:
Richard Jefferson: "LeBron, Kyrie’nin ne kadar önemli olduğunu biliyor."

VETERAN YILDIZ TAKIMDAKİ SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers’ın veteran yıldızlarından Richard Jefferson, takımda yaşanan son olaylar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kyrie Irving’in takas isteğini değerlendiren Jefferson, LeBron-Kyrie ilişkisine dair özel açıklamalarda bulundu.

Jefferson; “Kyrie gerçekten zeki bir çocuk. Ancak ne kadar akıllı olduğu ile ilgili yeteri kadar sorumluluk almıyor. Takımın içerisinde bulunduğu durum, David Griffin’in gönderilmesi, koç değişiklikleri onu strese sokmuş ve zor zamanlar geçirdiğini düşünüyorum. LeBron gittiğinde Kyrie Irving takımdaki bir numaralı oyuncuydu. Şimdi LeBron döndü ancak o, üç farklı antrenör değiştirdi ve şimdi tekrar LeBron’un ayrılacağı konuşuluyor. Herkes bir yerden sonra istikrar ister. Olaya Kyrie tarafından da bakılması gerekiyor. Bu yüzden Kyrie’nin takas kararını anlayabiliyorum.

Hiçbir zaman Kevin Love, Kyrie Irving ve LeBron James arasında iktidar savaşının yaşandığını sanmıyorum. LeBron, Kyrie’nin ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bunu birçok kez dile getirdi. Bir araya geldiklerinde LeBron birçok kez o adama ihtiyacım var dedi. Bu çok önemli. İkili sahada da oldukça iyi anlaşıyor. Birbirlerini adeta tamamlıyorlardı.

Ne kadar başarılı olsakta bir sezon boyunca oturup LeBron’un takımda kalıp kalmayacağını bekleyeceğiz. Bunu beklemek zor olsa gerek” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here