Cedi Osman: “Geri Dönmek İstemiyorum”

474
Cedi Osman:
Cedi Osman: "Geri Dönmek İstemiyorum"

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzalayan ve LeBron James’in takım arkadaşı olan Cedi, hayallerini, milli takım ile ilgili görüşlerini ve merak edilen pek çok şeyi Fanatik Gazetesi yazarlarından Gökhan German’a açıkladı.

“Draft olduğum ilk gece, iki yıl sonra NBA’de olmak istediğimi söylemiştim. Sonuçta Efes’te NBA’e kapalı kontratım vardı. O yüzden Efes’te en iyi şekilde oynamaya çalıştım. İki seneyi bitirdim ve en büyük hedefim olan NBA’e adım attım. Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzaladım. Çok mutluyum ve inşallah orada çok başarılı olacağıma inanıyorum. Las Vegas’taki Yaz Ligi’nde zaman geçirdim. Orada antrenörler ve yöneticiler ile konuşma fırsatımız oldu. Beni çok güzel karşıladılar. Oraya gitmek benim için iyi bir tecrübe oldu. O havayı tatmak ayrı bir şeydi. Benim için gerçekten çok mutluluk verici bir olay.

Ne kadar süre alırsam alayım, 10 dakika, 20 dakika önemli değil. Sahada olduğum süreler boyunca bütün enerjimi ortaya koyacağım. Çünkü takımda genç oyuncu olarak bir tek ben ve Kay Felder var. İkimiz de aynı yaştayız. Oyuna girdiğim andan itibaren Efes’te yaptığım gibi takıma enerji vermeye çalışacağım. Hücumda ve savunmada sorumluluk almaya çalışacağım. Tabii hücumda sorumluluk almak kolay olmayacak. Takımı biliyorsunuz, LeBron James de var. Ama elimden geldiği kadar takıma katkı yapmak için çaba sarfedeceğim.

Benim NBA’deki idolum her zaman Dirk Nowitzki oldu. Avrupalı olması ve uzun yıllar NBA’de oynaması nedeniyle. Tabii ki LeBron James’le oynayacak olmam ayrı bir mutluluk ve heyecan. NBA’in en iyi oyunculadından biri ile yan yana olacağım. İlk günden ondan birşeyler öğrenmeye, bir şeyler kapmaya çalışacağım. Kendimi sürekli geliştireceğimi düşünüyorum. Bu yıl tabii şampiyonluk için oynayacağız. Ben de haberleri takip ediyorum. Tam neler oluyor bilmiyorum ama inşallah Irving takımda kalır. Çünkü çok üst düzey bir oyun kurucu ve onunla beraber oynayabilmek benim için büyük bir fırsat.

Öncelikli hedefim NBA’e gitmekti ve bunu başardım. İkinci hedefim orada kalıcı olmak. Bir iki sene kalıp dönmek istemiyorum. 13-15 sene hatta mümkünse kariyerimi orada bitirmek istiyorum. Bunun için de çok çalışmalıyım. Oynadığım takımlarda da iyi bir rol almak ve önemli oyuncu olmak istiyorum. Bunu da zaman gösterecek. eker teker hedeflerim gerçekleşiyor.  İnşallah Türk halkı benim için de kalkar ve maçlarımı seyreder. Çünkü ben NBA’de gururla Türkiye’yi temsil edeceğim.

Biz Furkan Korkmaz’la çok iyi arkadaşız. Las Vegas’ta da beraberdik ve birkaç tane maç izledik. Onun maçlarını da takip ettim gerçekten çok iyi oynadı. Üst düzey performanslar sergiledi. İnşallah onu da çok iyi bir sezon bekliyor. Philadelphia genç bir takım. Furkan’ın şansı yüksek. Yaz Ligi’nde de kendini gösterdi. Sorun yaşayacağını sanmıyorum. NBA ve Avrupa basketbolu çok farklı. Avrupa biraz satranç gibi. NBA’de ise çok koşuyorlar. Çok açık alan var. Birebir oynama şansı var. Ben de o tarz oynamayı çok seviyorum. Furkan da öyle. Alışık olduğumuz bir tempo. Bu da bizim için avantaj olacak.

Avrupa Şampiyonası’nda favori olmak bazen ters tepebilir. Biz favori gösterilmeyebiliriz ama iyi bir takımız. Bunu biliyoruz. İsteyen istediği gibi düşünebilir. Kendi taraftarımız önünde  oynayacağız. İnanıyorum ki gruptan ilk iki sırada çıkacağım ve sonrasında adım adım ilerleyeceğiz. Ben şansımızı yüksek görüyorum. Taraftar desteği arkamızda. Salonları da iyi biliyoruz. Bu milli takım için bir artı.” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here