Real Madrid Dallas Mavericks’i Konuk Ediyor

103

NBA mi Euroleague mi diye her zaman konuşuluyor, herkes ortaya birçok bilgi yorum katıyor ve zihinlerimizde sürekli olarak bu iki organizasyonun kalitesini ve biz basketbol izleyicilerine verdiği keyfi tartışıyoruz. Kimilerimiz NBA’i seçiyor kimilerimiz Euroleague’i.

NBA takımlarının Avrupa’nın önde gelen kulüpleriyle yaptığı maçlar birçoğumuzun hala aklındadır. Özellikle 2000’lerin ikinci, 2010’ların ilk yarısında Türk basketbol takımlarımızın NBA takımları ile yaptığımız maçları daha detaylı hatırlıyoruz. Ancak uzun bir süredir NBA, Euroleague takımlarıyla maç yapmıyor bunun sebeplerinden biri olarak da Avrupa Basketbolunun iyiden iyiye seviye atlaması ve NBA takımlarını mağlup ederek NBA’in marka değerine zarar vermesi gösteriliyor. Hatta Avrupa’da popülaritesini arttırmak ve oradaki taraftarlara benzer bir deneyim sunmak için NBA Global Games adı altında normal sezon maçlarını Avrupa’da oynuyor. Daha önceleri düzenli olarak her sene oynanan NBA Euroleague takımları arasındaki maçlar en son 2016 yılında oynandı.

Fenerbahçe, Brooklyn Nets’i Barclays Center’da 101-96 mağlup etmişti.

NBA ve Euroleague takımları arasındaki bekleyiş çok yakın zamanda sonlanacak çünkü 10 Ekim 2023 tarihinde Real Madrid kendi sahası olan WiZink Center’da Dallas Mavericks’i konuk edecek. Tabi ki bu sürecin en önemli pay sahiplerinden biri hiç kuşkusuz Luka Doncic. Real Madrid’in gözbebeği şimdi de Dallas Mavericks’in süperstarı Slovenyalı, bu hem duygusal hem de rekabet dolu eşleşmenin yapılmasında çok büyük bir etken.

Son Euroleague şampiyonu Real Madrid’le Luka Doncic’li Kyrie Irving’li Dallas Mavericks 10 Ekim tarihinde Madrid’de karşı karşıya gelecek.

Kim bilir bu başlangıç ile belki de NBA’de oynayan yetenekli oyuncularımız sayesinde Avrupa’nın üst düzeyinde oynayan kulüplerimizi tekrar NBA takımlarına karşı ülkemizde oynarken görebiliriz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz