Porter Jr. Belinden Ameliyat Oldu

589
NBA
Porter Jr. Belinden Ameliyat Oldu

Denver Nuggets’ın 2018 NBA draftında 14.sıradan seçtiği Michael Porter Jr. bir kez daha ameliyat oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Missouri formasıyla NCAA’de adından sıkça söz ettiren ve 2018 draftında ilk 5 seçiminden biri olacağı öngörülen Michael Porter Jr.’ın sakatlığı ile başı dertte. Geçtiğimiz sezon belinden yaşadığı sakatlığı sebebiyle NCAA’de sadece 3 maçta forma giyebilen Michael Porter Jr.
( 3 maçta da eski halinden uzak olduğu ve sakatlığın onu çok etkilediği gözlerden kaçmamıştı. ) sezon başlamadan bir kez daha belinden ameliyat oldu.

Herkesin aklındaki soru ise sakatlığı yüzünden ( Menajerinin sağlık raporlarını takımlara geç göndermesi de bir neden olarak gösterilebilir. ) draftta 14.sıraya kadar düşen Michael Porter Jr.’ın potansiyelini yansıtıp yansıtamayacağı.

NBA draftı sırasında bir çok takım Michael Porter Jr.’ın sakatlığından çekindiği için onu ön sıralardan draft etmemişti. Denver Nuggets tarafından 14. sırada seçildikten sonra ise yaptığı açıklamada bel sakatlığının fazla abartıldığını ve parkeye sağlıklı döneceğini belirtmişti.

Denver Nuggets yönetiminin ise çaylak oyuncuyu bu sene dönmesi için zorlamayacağı konuşuluyor. İlk gelen bilgilere göre ameliyat istenildiği gibi geçtiği ve oyuncunun 2018-2019 sezonunda parkelere dönebileceği düşünülüyor.

Bel sakatlığının gölgesinde kalsa da gelin birlikte Michael Porter Jr.’ı bir kez daha hatırlayalım.

İSİM: Michael Porter Jr.
YAŞ: 20
DRAFT SIRASI: 14
TAKIM: Denver Nuggets

ARTILARI
Şut konusunda gerçekten meziyetli bir oyuncu.
Şut yaratma konusunda çok başarılı.
Topsuz oyunda verimli.
Ribaund almakta başarılı.

EKSİLERİ
Bel sakatlığı.
Hücumda kolay kolay pas vermemesi.
Savunmada zaman zaman tembel kalması.
Zaman zaman zor şutları zorlaması.

Michael Porter Jr’ın önünde uzun bir kariyer var. Umarız sağlıklı bir şekilde parkelere döner ve potansiyelini izleme şansı buluruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here