Eskişehir’den Kral’ın Yanına: Jeff Ayres’in Yolu

528
Jeff Ayres
Eskişehir’den Kral’ın Yanına Jeff Ayres’in Yolu

Geçtiğimiz seneyi ülkemizde Eskişehir Basketbol’da geçiren ve etkileyici performanslarla aklımızda yer edinen Jeff Ayres, Los Angeles Lakers’tan kontratı kapmak üzere!

Summer League’de formasını giydiği takımda iyi bir ritim yakalayan Ayres, takımının finale çıkmasına büyük katkı sağlamış ancak finaldeki Portland yenilgisine engel olamamıştı. Jeff Ayres, Yaz Ligi’ni 10.4 sayı ve 5.3 ribaund istatistikleriyle tamamladı. 2017/2018 sezonunu Eskişehir forması altında 10.5 sayı, 8.1 ribaund istatistikleriyle tamamlayan Ayres, önümüzdeki sezon büyük bir ihtimalle LeBron James’in takım arkadaşı olacak!

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

2009 NBA Draft’ında 31.sıradan draft edilen 31 yaşındaki Ayres, son olarak 2016 senesinde NBA’de forma terletmişti. 2016/2017 sezonunu Euroleague’in iddialı ekiplerinden CSKA Moskova ile geçiren Ayres, yalnızca 7 maça çıkabilmiş, takımına katkısı oldukça sınırlı kalmıştı.

Yaz Ligi’nde gösterdiği performansla California ekibinin pivot eksikliğini kapatabilecek kapasitede olduğunu bizlere kanıtlayan Ayres, bakalım istediği kontratı kapabilecek mi?

Geçen sene takımın formasını terleten Brook Lopez ve Julius Randle’ın ayrılması ve Lakers’ın pota altı için yalnızca Javale McGee ile anlaşması da yönetimi bir anlamda Ayres ile anlaşmaya itti. Los Angeles yönetiminin aklından başka hamleler geçtiğini de söylemek mümkün! Zira Lakers, bu hamleyle Kawhi’ın menajerinin de bir anlamda gözüne girmiş olacak.

Ayres ve Kawhi’ın aynı kişi tarafından temsil ediliyor olması, ilerleyen dönemlerde Kawhi için ufak da olsa bir avantaj olarak kullanılabilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here