Pınar Karşıyaka Son Çeyrekte Coştu! 100-84

247
Pınar Karşıyaka Son Çeyrekte Coştu! 100-84
Pınar Karşıyaka Son Çeyrekte Coştu! 100-84

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 6. haftasında 11 Kasım Pazar günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan maçta Darüşşafaka Tekfen, Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. Bu haftaya dek sezona ligin orta sıralarında seryrederek başlayan iki takımın karşılaşmasında gülen taraf 100-84’lik bir skorla ev sahibi Pınar Karşıyaka oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans

Maça başlarken ilk 5’ler:

  • Pınar Karşıyaka: Walker, Tayfun, Henry, Chatman, Marei.
  • Darüşşafaka Tekfen: Kartal, Diebler, Kidd, Peiners, Oğuz.

Karşılaşmanın başında Darüşşafaka Tekfen’in konsantrasyon hatalarından doğan top kayıplarının ve Karşıyaka’nın ribaund üstünlüğüyle bulunan sayıların etkisiyle Pınar Karşıyaka, maça 13-06’lık bir seriyle başladı(05:12). Çeyreğin devamında Darüşşafaka Tekfen sertleşen dış savunması ve kısalarıyla bulduğu 4 adet üçlük isabetiyle ilk çeyreğin ikinci yarısında farkı kapatıı ve periyodu 20-23 önde tamamladı.

İki takımın da 1 dakikalık arayla aldığı teknik faullerle başlayan ikinci çeyreğin başındaki düdükler silsilesi Darüşşafaka Tekfen’in işine yaradı ve Markelle Brown’un sayılarının etkisiyle skor Darüşşafaka’nın lehinde 25-33’e geldi(06:07). İlk yarının son dakikalarında İlkan Karaman ve Sek Henry, Stanton Kidd ve Michael Eric’in sayıları karşısında aktif mücadelelerini takip eden sayılar ile farkın kapanarak takımlarının çeyreği 42-42’lik bir eşitlikle tamamlamasında dikkat çeken isimler oldu.

Tansiyonu hiç düşürmeden kaldığı yerden devam eden ikinci yarıya Pınar Karşıyaka’nın Henry ve İlkan’dan peş peşe gelen 3 adet üçlüğüne Eric, Kidd ve Brown’un sayılarıyla yanıt veren Darüşşafaka Tekfen 11-18’lik seriyle skoru 51-60 yaparak öne geçti(05:15). Hemen ardından Henry’nin kısa sürede ürettiği 6 sayı ile kıvılcımını yaktığı geri dönüş, tansiyonun yüksek olduğu atmosferdeki taraftar desteği ile gidip gelen farkı 4 sayıya indirdi ve 3. çeyrek skoru 66-70 oldu.

Son çeyreğe taraftar desteğini arkasına alarak başlayan Pınar Karşıyaka, Daçka’dan Michael Eric’in pota altı sayılarına Berk Uğurlu ve Deividas Galius’un basketleriyle yanıt vererek momentumu kendi tarafına çevirmeyi başardı ve kritik dakikalarda rakibine yaptığı savunma ile 80-74 öne geçti(06:35). Maçın son dakikalarında düşen tansiyonla beraber erken aldığı 4 faulden dolayı sorun yaşayan Assem Marei oyuna dahil oldu. Karşıyaka, son bölümde farkı açarak karşılaşmada 100-84 galip geldi ve ligde 3. galibiyetini almış oldu.

Karşılaşmadan geriye kalan dikkat çekici performanslar şu şekilde:

Pınar Karşıyaka: Chatman 17, Walker 22, İlkan 14, Henry 16.

Darüşşafaka Tekfen: Brown 18, Eric 25, Kidd 12, Berk Demir 7.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here