Pınar Karşıyaka Eurocup Yarı Finalinde Olmak İstiyor

193
Karşıyaka Eurocup Yarı Finalinde
Karşıyaka Eurocup Yarı Finalinde

EuroCup’ta çeyrek finallerin en çekişmeli ve zevkli karşılaşması bu gece 20:45’te Karşıyaka Arena’da izleyeceğiz. Maçı TRT Spor’dan canlı izleyebilirsiniz. Pınar Karşıyaka’nın deplasmanda yediği 10 farkı telafi etmekten başka şansı yok. Tüm takımın ve taraftarın aklında sadece 11 sayısı var kimse maçın uzatmaya gitme ihtimalini dahi düşünmüyor.

6.500 kişi kapasiteli Karşıyaka Arena 2.tur rövanş

maçında olduğu gibi kapasitesini aşarak 10.000 taraftarı ağırlayacak. Muhteşem taraftarın birçok maçı tek başına çevirdiğine yaşayarak şahit oldum. Futbol takımının başarısızlığı tüm taraftarları basketbolun etrafında topladı ve Ufuk Sarıca’nın öğrencileri bu olaydan doğan rüzgarı arkalarına kendi evlerindeki maçlarda almış gözüküyorlar. Ancak bu rüzgar aşırı özgüvene yol açıp trajik bir yenilgiye de yol açabilir.

2013’te ki EuroChallenge finalinde Pınar Karşıyaka kendinden kalite olarak oldukça geride olan Rus ekibi Krasyne Krylia’ya 77-76 yenilmişti. Buna belki günlük basketbol şansı denebilir ancak benim gözümde yüksek özgüven patlamasının ağır faturasıydı. Bu tarajik maçtan sonra yeni bir yapılanmaya giden Karşıyaka meyvelerini son 2 sezonda yavaş yavaş toplayama başladı ve 1 Türkiye Kupası, 1 de Süper Kupa kazandı.

Buna sebep olan en buyuk etkense geçen senenin kupa şampiyonu kadrosunun üzerine yapılan doğru takviyeler oldu (her ne kadar 5 numara pozisyonunda hala sıkıntılar yaşansa da takım kimyası tuttu).

İspanya’da son periyot başlayana kadar başa baş olan oyun son 6-7 dakikada koptu. Sebep olarak deplasman yorgunluğu veya kötü savunma gösterilebilir. Ancak maçın teknik kısmında sıkıntının olduğu tek konu verilen 18 hücum ribaundu. Bunun en büyük sorumlusu ilk maçta vasat altı performans sergileyen Gabriel ve Cemal N.
Cemal Nalga sürpriz yumurta gibi bir maçta içinden Shaq çıkabildiği gibi başka bir maçta D.J. Mbenga olabiliyor. Kenny Gabriel ise ilk maçta alışık olduğumuz atletizminden çok uzaktı. Biraz istikrar ve iyi bir pota altı savunmasına Dixon-Diebler ikilisinin can yakan şutlarını ekledik mi KAF-KAF Canaria’yı İspanya’ya eli boş gönderir.

Güncelleme : Grand Canaria, Pınar Karşıyaka’yı 75-74 yenerek Unics Kazan’ın rakibi oldu.

Emre Artık

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here