Philadelphia 76ers’ta Büyük Skandal

11093
NBA
Sixers'ta Büyük Skandal

Philadelphia 76ers genel menajeri Bryan Colangelo’nun, kendi takımı başta olmak üzere ligdeki oyuncular, koçlar ve yöneticileri eleştirmek için beşe yakın sahte Twitter hesabı kullandığı ortaya çıktı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu Twitter hesaplarında Joel Embiid, Brett Brown, Sixers’ın eski GM’i Sam Hinkie, Markelle Fultz, Jahlil Okafor ve Nerlens Noel başta olmak üzere birçok kişi hakkında tweet attığı söylenen Colangelo, önce iddiaları yalanladı ardından ise bu hesaplardan bir tanesinin kendisine ait olduğunu kabul etti.

Geçtiğimiz sezon Jahlil Okafor’un New Orleans Pelicans’a takaslanacağını ama Okafor’un fiziksel testten geçemediğini yazan bu hesaplar, Joel Embiid’in bencil ve yeteneksiz olduğu, Sixers’ın geleceğinde yerinin olmadığına dair tweetler de atmış durumda.

Ayrıca Colangelo’nun sahte twitter hesaplarından; Markelle Flutz’un bir numaradan draft edilişinin aptallık olduğunu ve koç Brett Brown’ın kadro dizilişinden anlamadığı gibi eleştirilerde bulunduğu söyleniyor.

Joel Embiid, yaşananların ardından başkanın kendisini aradığını açıkladı. Embiid konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ”Bu hesapların kendisine ait olmadığını söylemek için beni aradı. Aksi ispatlanana kadar ona inanmalıyım. Eğer doğruysa bu gerçekten çok üzücü.” ifadelerini kullandı.

Bu skandalın gün yüzüne çıkmasının ardından Philadelphia 76ers yönetimi, Bryan Colangelo hakkında resmi soruşturma başlatılacağını açıkladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here