Oturmayan Parçalar

1131
Oturmayan Parçalar

Sezona iyi başlayan hatta Euroleague’de normal sezon lideri olan Fenerbahçe Beko için işler yolunda gitmiyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Sezon başında Ennis’i daha sonrasında Joffrey Lauvergne kaybeden Fenerbahçe Vesely-Datome ve Green’i de kaybetti. Final Four’da başlayan istikrarsız oyunu ise Efes serisi ile zirveye ulaştı. Maç performansı çeyrek çeyrek değişen Fenerbahçe Beko’da bazı isimlerin geleceği tartışılıyor. Gelin bu isimleri inceleyelim.

Marko Guduric= Guduric transfer olduğunda herkes ondan yeni bir Bogdanovic performansı bekliyordu. Fakat hesaba katmadıkları şey Guduric’in daha önce liderlik yapmadığıydı. Beklentiler yüksekken Guduric karşılayamadı ve yavaş yavaş tepki çekmeye başladı. Euroleague’de zaman zaman son periyot performansları gösterse de taraftara kendini tam olarak kabul ettiremedi ve lider sorununa çözüm olamadı.

Erick Green= İstikrarsız performanstan söz ettik ama Green’in şu anda sakat olduğunu hatırlatalım. Ennis’in sakatlığı sonrasında takıma katılan Green silik bir performans sergiledi.

Ahmet Düverioğlu= Ahmet’i bu listeye koyarken çok kararsızdım açıkçası. Evet performansı çok iyi değil ama Ahmet’in takımın 3. pivotu olduğunu unutmayalım. Ama yine de zaman zaman oyundan kopması, sürekli faul problemine girmesi ve atamadığı kolay basketlerle listede kendine yer buldu.

Nicolo Melli= Melli ismini ilk gördüğünüzde tepki verebileceğinizi düşünüyorum. Fakat düşüncelerimi gözden geçirmenizi öneririm. Melli Brose Basket’ten transfer olduğunda çok heyecanlanmıştım çünkü Melli oyun zekası yüksek ve şutu olan bir uzundu. Ve bu özellikleri fark yaratmasına yardımcı olacaktı. Soruna gelirsek Melli kullanması gereken dış şutları kullanmamaya başladı. Hücum bir set oynuyor ve Melli’yi boş buluyor. Fakat Melli şutuna güvenmeyip içeri devriliyor ve kurulan oyun boşa gidiyor. Kalan saniyelerde yeni bir oyun kurulmaya çalışılıyor. Bu da takımın dengesini bozuyor. Açıkçası Melli’yi salonda izledikten sonra bu konu gözüme çok batmaya başladı. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Toparlamak gerekirse sakatlıkların etkisi ile savruk bir görüntü çizen Fenerbahçe Beko seride 3-2 geride ve hata yapamayacağı bir durumda. Serinin geri kalanında neler olacağını göreceğiz. Sizce hangi takım şampiyonluğa ulaşır?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here