Onu Unutmayacaklar: Manu’nun Ardından

254
San Antonio Spurs
Onu Unutmayacaklar: Manu’nun Ardından

Manu Ginobili 23 yıllık basketbol kariyerini noktaladığını açıkladı. Yıldız oyuncunun bu kararına basketbol camiasından isimler kayıtsız kalmadı. Tüm iyi dilekler Ginobili ve mirasına.

USA Team Fans
USA Team Fans

Kariyerinde 4 NBA Şampiyonluğu, 1 Euroleague Şampiyonluğu, 2 Kez NBA All-Star, Yılın 6.Adamı ve madalyaların anlamlandıramadığı pek çok başarıya imza atan Manu Ginobili parkelere veda ettiğini açıkladı.

NBA’deki Amerikalı olmayan oyunculara yönelik olarak algıyı değiştiren isimlerden olan, “euro-step”i dünyaya öğreten Manu, doğrudan ya da dolaylı olarak basketbola çok önemli katkılarda bulundu.

Gidene değil, kalana koyar derler. Geride kalanlar, onu ve basketbola bıraktığı mirasını değerlendirdiler;

Kobe Bryant;

“Sen gerçek bir şampiyon ve şimdiye kadar karşılıklı oynadığım en iyi oyunculardan birisin dostum. Bundan sonra da basketbolun tadını çıkardığın gibi hayatının tadını çıkar hermano. Bunu ve daha fazlasını hak ediyorsun.”

Lebron James;

“Muazzam kariyerinden ötürü tebrikler kardeşim. Yıllar içinde sana karşı oynamak zevkti. Normal sezon, finaller, milli takım… Her zaman güzeldi! Basketbolun şu anda bu oyundaki en ‘klas’ hareket olan Euro-step’ten ötürü sana teşekkür etmesi gerekiyor!!! Çok yaşa, oyunu doğru şekilde oynadığın ve mücadelen için teşekkürler!!!”

Dirk Nowitzki;

“Muhteşem kariyerin için tebrikler Manu Ginobili. Harika oyuncu. Sert mücadeleci. Kazanan. Bir sonraki durak: Hall of Fame.”

Pau Gasol;

“Basketbol için yaptığın tam olarak her şeyden ötürü TEŞEKKÜRLER. Bu muazzam sporu seven hepimiz için bir rol model. Son iki yılda seninle aynı soyunma odasını paylaştığım için şanslıyım. #GraciasManu”

Mario Hezonja;

“EFSANE. Sana çok büyük saygım var. Basketboldan sonraki hayatında her şeyin en güzeli seninle olsun. Hâlâ senin isminle açtığım e-posta adresini kullanıyorum.”

Cedi Osman;

“Bir dönemin sonu. En büyüklerinden biri. Yaptığın her şey için teşekkürler. Basketbol seni özleyecek.”

Mehmet Okur;

“Harika kariyer dostum!!

Emekliliğin keyfini çıkar”

Luka Doncic;

“Manu’yu tanımlayan tek bir kelime var!! #EFSANE… Her şey için teşekkürler!!!”

Rudy Gobert;

“Sana karşı mücadele etmiş olmak gerçek bir onur Manu Ginobili. ‘Kazanan’ kelimesinin tanımı!”

Petteri Koponen;

“Bologna ile imzaladığım dönemi hâlâ hatırlıyorum. Herkes Danilovic ve Ginobili ile ilgili hikayeler anlatıyordu. Sonra kariyerini yakından takip ettim. Hayatının kalanının tadını çıkar. Harika anların her biri için teşekkürler!”

Diego Armando Maradona;

“Arjantin’in ulusal gururu”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here