NBA2K19: Çıkış Tarihi, Fiyat, MyLeague, MyGM, MyCareer

1172
NBA2K
NBA2K19: Çıkış Tarihi, Fiyat, MyLeague, MyGM, MyCareer

Basketbol video oyunlarında başı çeken 2K Sports, ön siparişte olan NBA 2K19 için çıkış tarihini 11 Eylül olarak açıklarken ön sipariş verenler oyuna dört gün önce, 7 Eylül günü erişme şansı bulacak.

Öte yandan fiyatlar ise online platformlarda Giannis Antetokounmpo’lu Standart Versiyonda Xbox One ve Playstation 4 için 320, PC için ise 200 TL olarak belirlenirken LeBron James’li 20. Yıl Özel Versiyonunda Xbox One ve Playstation 4 için 450, PC için ise 340 TL olarak belirlendi. 20. Yıl Özel Versiyonunda Standart Versiyona ek özellikler şu şekilde:

  • 100,000 Virtual Currency (VC)
  • 50,000 MyTeam puanı
  • 20 adet MyTeam “League” Paketi (haftada bir tane verilmek üzere)
  • Bir Adet “Sapphire LeBron James” MyTeam kartı
  • 10 adet MyTeam “Heat Check” paketi (haftada bir tane verilmek üzere)
  • MyCourt için 5 adet LeBron temalı duvar resmi
  • Bir adet LeBron James temalı MyCourt dizaynı
USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Oyuna bu yıl eklenecek yeni özellikler ve var olan modlarda yapılacak değişiklikleri 2K Sports’un baş yapımcısı Eric Boenisch kaleme aldığı bir blogda açıkladı. Blogda bahsedilen kilit noktalar şu şekilde:

MyLeague Online

Eğer arkadaşlarınızla birlikte birer takımı kontrol ederek adeta sahadaki oyunu da oynadığınız bir fantezi lig deneyimi yaşamak istiyorsanız bu mod sizi ilgilendirebilir. 2K Sports bu yıl daha önceden de var olan MyLeague Online modu üzerinde zaman harcayarak oynanabilir ve eğlenceli bir hale getirmeye çalışmış.

Temel amacı, önceki yıllardaki tercih edilmeyen modu sevdirmekten öte kontrolü büyük oranda oyunculara vermek olan MyLeague modunda, söylenene göre artık adeta gerçek bir GM gibi diğer online oyuncular ile kazanmak üzerine strateji savaşları devreye girecek. Öyle ki serbest oyuncu döneminin özelliklerinin değişmesi ile serbest kalan oyuncular ile imzalamak için sunduğumuz teklifin zamanı bile kritik önem taşıyacak.

MyGM-MyLeague

MyGM modunun NBA2K18’de tanıtılan “The Saga” isimli, benim ve çoğunluğun da pek beğenmediğimiz hikaye modu iddiaya göre geliştirilmiş. Bunu tercih etmeyenlere kulak verilerek de eski usul sade ve hikayesiz bir MyGM deneyimi yaşamak mümkün olacak ve bu modun zorluğunu oyuncular seçebilecek (kolay-orta-zor-özel).

Ve bir BOMBA haber: MyGM ve MyLeague için tarihi draft sınıfları geliyor. Artık isteyen 2020 yerine LeBron’lu 2003 veya Jerry West’li 1960 draft sınıfından seçim yapabilecek ve takımında gelmiş geçmiş çoğu NBA efsanesinin genç halini bulundurarak farklı koşullarda kariyere gelişimlerini seyredebilecek.

Ek olarak çok yararlı bir özellik olduğunu düşündüğüm mentorluk özelliği ile takımda yaşı büyük oyuncular gençlere yeteneklerini aktarma veya bir-iki numara öğretme fırsatı bulacak. Örneğin takımınızda LeBron James ve Kevin Knox varsa LeBron, Knox’un gelişimini hızlandırarak iyi yaptığı şeyleri de ona aşılayacak.

Kariyer Modu

NBA2K oyunlarının belki de en çok müşteri çeken ve benim de fanatiği olduğum MyCareer bu yıl da apayrı bir hikayeyle karşımızda olacak. “Adınızı Öğrenecekler” sloganıyla satışa sürülen oyunun kariyer modunun sloganı ise “Way Back” (Geriye Dönüş).

Fragmanı yayınlanan MyCareer’da ilk ilgimizi çeken şey A.I. adı(!) verilen karakterimizin hikayeye Çin Liginde başlıyor olması. Bu da demek oluyor ki bu sezonki karakterimiz sorunlu bir tip olacak ki JR Smith gibi koleje kabul edilmeyenlerin yaptığı gibi Çin liginden NBA’e giriş yapmayı deneyecek. Takımınızın koçu İngilizce konuşmuyor ve anlaşılan o ki karakterimiz orada bulunmaktan pek de memnun değil.

Ardından gelen sahnede ise A.I. NBA draftına katılıyor ve gece talihsiz sonuçlanınca NBA G-League yolunu yolunu tutuyor. G-League’de Indiana Pacers’ın gelişim takımı olan Mad Ants’te forma giyen karakterimiz buradan NBA yolunu tutuyor.

Fragmanda dikkat çeken özellikler arasında G-League’in eklenmiş olması. Umarız bu göstermelik değildir ve oyun deneyimimiz daha iyi bir noktaya gelebilir. Bunun yanında benim dikkatimi çeken şey A.I.’ın hayatında basketbolun yanı sıra dramanın da eksik olmaması.

Beğendiğim bir özellik olarak NBA2K16 ve NBA2K17’ye benzer olarak profesyonel oyuncuların hikayede kullanılması. Hikayenin NBA’e ulaştığımızda son bulmaması da fragmandan anlaşılıyor ki NBA sahasında hala kurgusal bir karakterle aramızda olan rekabet devam ediyor. Bunun da ne kadar sürdüğünü tabiki oyun çıkınca göreceğiz.

Şahsen umarım bizi sinir bozucu oyun hatalarından uzak, rekabetin yeterince belirgin ve seviyeli olduğu keyifli ve farklı bir oyun bekliyordur. Zira aksi takdirde hatalar ve gerçeklik dışı animasyonlar bir yerden sonra sadece benim değil tüm oynayanların sinirlerini germeye yetiyor. Diyorum ve NBA2K18’e dönüyorum…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here