Olimpia Milano’nun Yıldızı Bertans..

349

1989 doğumlu Letoyanlı şutör Dairis Bertans’ı hepimiz yakından tanıma şansı bulmuştuk. 2016-2017 sezonunda ülkemiz takımlarından Darüşşafaka Doğuş’ta forma giyen Bertans burada gösterdiği performanslarla ilgimizi çekmeyi başarmıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Darüşşafaka formasıyla izlediğimiz kadarıyla Letonyalı oyuncunun oyuna çok yönlü bir katkısı yok fakat şut konusunda önemli bir istikrar sağlayan bir oyuncu. 2016-2017 sezonunda Turkish Airlines Euroleague’de Darüşşafaka Doğuş formasıyla çıktığı 32 maçta 6.4 sayı, 0.7 ribaund, 1.3 asist ortalamaları ile oynadı. Sezon bitimin de Olimpia Milanoya transfer olan 29 yaşında ki şutör guard basketbol hayatını burada devam ettirmekte.

Olimpia Milano’un Letonyalı guardı Dairis Bertans Olimpiamilano.com ile bir röportajında şut konusunda rol modelini açıkladı şu sözlerle açıkladı;

”Tabii ki Jayce Caroll muhteşem bir şutör. Bence kesinlikle Avrupa’nın en iyisi. Jayce Caroll gibi olmak ve onun gibi şut atabilmek benim hedeflerimden biri.” şeklinde açıkladı ve sözlerine şöyle devam etti;

”Ben buyum. Harika bir şutör olan kardeşim gibi. Babamız Dainis Bertans da oynadığı dönemde harika bir şutördü. Bize nasıl şut atacağımızı o öğretti.” dedi.

Dairis Bertans’ın şut modeli olarak Jayce Caroll’u örnek alması beni şaşırttı fakat hepimiz biliyoruz ki Turkish Airlines Euroleague’in en iyi şutörlerinden biri ve bu istikrarını ilerleyen yaşına rağmen hala sürdürmekte olan biri.

35 yaşında ki şutör guard geçtiğimiz sezon Real Madrid formasıyla çıktığı 36 maçta 9.4 sayı, 0.9 ribaund, 0.5 asist ortalamaları ile oynadı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here