Milliler Takım Oyunuyla Kazandı

327

2019 Dünya Basketbol Şampiyonası Elemeleri 2. Tur I Grubu’nda Türkiye evinde Karadağ’ı ağırladı. Maçın başından itibaren oyunun hakimi olan takımımız oyunun her iki tarafındaki etkili oyunuyla maçtan 79-69 ayrıldı ve gruptaki galibiyetini 5’e yükselterek Dünya Şampiyonası’na gitme yolunda önemli bir adım attı. Milli Takımımız sonraki maçını 17 Eylül’de Slovenya ile oynayacak.

Karşılaşmaya iki takım da hızlı başladı. Milliler ilk 1.5 dakikada faul hakkını doldursa da hücumda Doğuş ve Cedi’nin liderliğinde ilk 3 dakika  lehimize geçilse de Karadağ’da Dubljevic’ten gelen üst üste basketler skoru 8-10’a getirdi. Ersan’ın oyuna ağırlığını koymasıyla birlikte çeyreğin orta bölümünü domine eden Milli Takım yakaladığı seriyle skoru 18-10’a getirdi. Çeyreğin son dakikalarında da takımımızın üstünlüğü vardı. Semih’in birebirleri ve Furkan’ın sayılarıyla ilk çeyrek 26-18 tamamlandı.

İkinci çeyrek karşılıklı top kayıplarıyla başladı. Furkan ile canlanan Türkiye hücumu Semih ve Cedi ile birlikte farkı iyice arttırdı. Karadağ’da ise Popovic ve Dubljevic takımlarını oyunda tutmaya çalışsa da Milli Takım çeyreğin son 3 dakikasına 38-26 önde girdi. Son 3 dakikada ise tempo iyice düştü. Çoğunluğu çizgiden gelen karşılıklı sayılarla geçen çeyrek sonunda Türkiye devreyi 45-37 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısına Karadağ iyi başladı. Millilerin sayı bulamadığı ilk 2 dakikada fark 4’e indi. Çeyreğin orta dakikalarında hücumda Cedi’yi aktif kullanan takımımız skoru 50-41’e getirdi. İki takımın da hücumda iyi işler yaptığı dakikalarda Radovic ve Popovic’in önderliğinde Türkiye savunmasını zorlayan Karadağ farkı tekrardan 4’e indirdi(54-50). Çeyreğin son 3 dakikasında da hücum düellosu vardı. Needham ve Dubljevic’e Semih ve Göksenin’in basketleriyle cevap veren Milliler farkı tekrara açamasa da final periyoduna 60-56 önde girdi.

Son 10 dakikaya takımımız hızlı girdi. Çeyreğin ilk 2 dakikasında 5-0’lık seri yakalayan Milli Takım farkı 9’a çıkardı(65-56). Ivanovic ve Dubljevic Karadağ adına hücumu toparlasa da Ersan’ın iyi performansı ile birlikte Milliler skoru 71-62’ye getirdi. Periyodun ortasında yaptığımız iyi savunma Karadağ’ı hücumda hatalara zorladı ve maçın son 4 dakikasında skor 75-64’e geldi. Maçın son bölümünde de skor avantajıyla oyunun kontrolünü elde tutan takımımız rakibin geri dönüşüne izin vermedi ve maçı da 79-69 kazandı.

Milli Takımımız’da Ersan İlyasova 17 sayı 8 ribaunt, Cedi Osman 16 sayı 6 ribaunt, Semih Erden 16 sayı 3 ribaunt ile galibiyetin mimarı oldular. Karadağ’da ise Dubljevic’in 22 sayı 9 ribauntluk performansı mağlubiyete engel olamadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz