Nick Calathes Yuvada Kaldı

497
Panathinaikos
Nick Calathes Yuvada Kaldı

Geçtiğimiz senelerde Memphis Grizzlies forması giyen ve bu sene NBA’e geri döneceği iddia edilen ve Panathinaikos’da çok iyi bir sezonu geride bırakan Nick Calathes , NBA takımları ve Turkish Airlines Euroleague takımlarının tekliflerini reddedip Yunan ekibi ile devam etme kararı aldı.SDNA.gr’nin aldığı bilgilere göre Panathinaikos Superfoods ile 3 yıllık sözleşme yenileyen Nick Calathes senelik 6.5 MD maaş alacak. Sözleşmesinde NBA çıkışı olmaması da yıldız oyuncunun 3 sene daha Avrupa da forma giymesini sağlayacak.

Nick Calathes bu sezonu nasıl geçirdi?

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Turkish Airlines Euroleague’de sezonun en iyi beşine seçilen ve sezonu 14.5 sayı 3.8 ribaund 8.0 asist ve 1.7 top çalma ile bitiren 29 yaşındaki yıldız oyun kurucu Panathinaikos Superfoods’un Yunanistan Ligi’nde şampiyonluğa ulaşmasında büyük rol oynadı. Euroleague’de son 8 takım arasına kalmayı başaran Panathinaikos Superfoods sezonu şampiyon tamamlayan Real Madrid’e elenmekten kurtulamadı.

Nick Calathes’in kalma kararı Fenerbahçe Doğuş’u nasıl etkiler?

Bir çok Euroleague takımının Nick Calathes ile ilgilendiği gerçek. Bu takımların başında da Fenerbahçe Doğuş var. Özellikle Bradley Wanamaker’in Boston Celtics’e gitmesinden sonra Fenerbahçe Doğuş için 2 iddia ortaya atılmıştı. Önce M.Teodosic ile ilgili haberler çıksada Teodosic’in NBA kalma kararı sonrası sarı lacivertli ekipte gözler Nick Calathes’e çevrilmişti. Nick Calathes’in de Panathinaikos’ta kalmasıyla Fenerbahçe Doğuş’un nasıl bir hamle yapacağı merak konusu. Bakalım ilerleyen günlerde adı bir çok takımla anılan oyun kurucu Malcolm Delaney Fenerbahçe Doğuş’un da gündemine girecek mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here