Nets’de B Planı Tobias Harris

413
Nets'de B Planı Tobias Harris
Nets'de B Planı Tobias Harris

Yaza hızlı giren Brooklyn Nets’te artık Kyrie’nin takıma katılması sadece imzalara kalan bir şey.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu transferi tamamlayan Nets, Kyrie ile sezon boyuncu birlikte görünen ve ayın takımda oynayabilecekleri dedikodusu olan Durant ise Nets’in diğer bir hedefi. Bu konuda Knicks ve Clippers ile mücadele veren Nets cephesi B planını da hazırlamışa benziyor.

Eğer ki Durant’i takıma katamazlar ise B planı olarak Tobias Harris gündemde. Bu sezonun ikinci yarısında Sixers’ta bekleneni veremese de, Harris onlar için ideal bir B planı olabilir.

Topla oynayabilme, kendi şutunu yaratabilme gibi özellikleri olan kanat oyuncusu, NBA’de çok değerli bir statüde. Bunların yanı sıra, Kyrie’nin topla oynamayı çok sevdiği oyun stilinde de Kyrie’yi tamamlayabilecek bir oyuncu. Topsuz oyunu ve sabit şut atabilme özellikleri, onu Kyrie’nin yanında iyi bir parça haline getiriyor.

Senenin başında, beklenmedik bir çıkış yakalayan Clippers’ın ana skoreri ve en önemli oyuncusu halinde iken çok etkili bir performans sergileyen Harris, Sixers’a takaslandıktan sonra, oradaki sisteme çok uyum sağlayamadı. Dar bir oyun alışkanlığı olan ve zaman zaman ise ne oynadıklarını kendilerinin bile bilmediği Sixers sistemi, Jimmy Butler’ın sorumluluk alması sayesinde Play-Off’larda dayanabildi. Bu duruma adapte olamayan Harris de, iyice formsuzlaştı ve kötü bir performans sergiledi. Ama bu sizi yanıltmasın ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu yakaladığı çıkıştan, All-Star seviyesi oyunundan anlayabiliriz. Nets kendisi için uygun bir seçim olacaktır, Kenny Atkinson’ın ne kadar iyi bir koç olduğunu ve herkesten maksimum verimi almak için her yolu denediğini gördük Durant Nets oyuncusu olmazsa Harris, çok makul bir seçim Nets adına.

Güçlenen genç nüvesindeki ana oyuncusundan, D’angelo Russell’dan vazgeçen Nets, taraftarları mutlu edecek hamleler yapmaya devam edecektir. Doğu konferansındaki hedeflerin yüksek olacağına hiçbir şüphe yok.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here