NBA’in yükselen değeri; Milwaukee Bucks

728
Milwaukee Bucks

Geçen sezon kendisini kıl payı play off’a atıp, ilk turda Raptors’ı zorlamasına rağmen 4-2 mağlup olup elenen Bucks, bu sezona bomba gibi bir giriş yaptı.

Form durumları son maçlarda düşse de tekrar çıkışa geçip play off yapacaklarına olan inancımız tam. Üstelik bu sezon büyük bir artıları var; off season’da bir kaç seviye birden atlayan Giannis Antetokounmpo! Greak Freak önderliğinde Bucks’ın oyun yapısını, şuan ki ve potansiyel performansını sizler için değerlendirdik.

Otoriteler ve basketbolseverler tarafından gerek oyun stili, gerek vücut yapısı, gerekse dominantlığı ile LeBron James’e en çok benzetilen oyuncu Giannis Antetokounmpo oldu son zamanlarda. Keza yaşamını basketbola göre düzenlediğini açıklaması ve çalışkanlığı ile otoriteleri haklı çıkardığını söyleyebiliriz Giannis’in. Durum böyle olunca herkes ondan büyük bir sıçrama bekliyordu. Hatta Kobe Bryant sezon başında twitter hesabından, Greak Freak’e MVP ödülü kazanma hedefini koymuştu. Giannis’te bu beklentilerin farkında olup iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş olacak ki sezona olağanüstü bir giriş yaptı. İlk dört maçta tam 147 sayı atarak kulübünün bu alanda yeni rekoruna imza attı ve tam anlamıyla direksiyona geçerek takımına ilk 6 maçta 4 galibiyet kazandırdı. Fakat sonrasında büyük bir düşüş yaşadı Bucks. Son 4 maçta galibiyet yüzü göremedi. Bunun en büyük nedeninin benchten gelen katkının düşük seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Esasında Bucks’în kazandığı maçlarda da bench katkısı minimum seviyedeydi fakat özellikle Giannis’in “insanüstü” performansı ve onu destekleyen oyuncular sayesinde galibiyeti elde ettiler.

Bucks’ın en büyük dezavantajının benchlerindeki tek yaratıcı oyuncunun Matthew Dellavedova olduğunu söyleyebiliriz. Onunda sezona kötü girmesi ve uzun süredir de formsuz olması başlı başına bir facia oldu Bucks için. Yöneticilerde bunun farkında olacak ki geçtiğimiz günlerde Phoenix’te mutlu olmadığını belirten Eric Bledsoe’yi Greg Monroe + 1.tur ve 2. tur draft hakkı karşılığında kadrosuna kattı. Eric Bledsoe özellikle deliciliği ve hücumu çeşitlendirmesinin dışında savunma yönüyle de oldukça katkı sağlayacaktır Bucks’a. Greg Monroe’nun yeterli katkı verememesi ve kontratının sonuna yaklaşmasıyle birlikte Bledsoe’nun Bucks’a katabilecekleri göz önüne alındığında takasın kesinlikle Milwaukee Bucks lehine olduğunu söyleyebiliriz. Hele ki Bledsoe ve Greak Freak kısa sürede bir uyum sağlarsa Bucks izlemek bizim için büyük bir keyif olacaktır.

Milwaukee Bucks’tan bahsederken geçen sene sakatlanıp sezonu kapatan Jabari Parker’dan söz etmemek olmaz. Genç oyuncu geçen sezon formunun zirvesindeyken sakatlık yaşadı ve uzun süredir basketboldan uzak. Yakın zamanda sağlıklı bir şekilde geri gelip, eski formuna kavuştuğu takdirde Bledsoe, Middleton, Jabari Parker ve tabiki Antetokounmpo’lu Milwaukee Bucks oldukça iyi bir takım haline gelip kendini play off potasına atacaktır. Hatta üst sıraları bile zorlayabilirler..

Giannis’in her geçen gün seviye atlaması ve diğer genç oyuncularının yüksek potansiyeli sayesinde Milwaukee’nin önümüzdeki senelerde çok iyi bir konuma geleceğini düşünüyorum. Kendilerinin de söylediği gibi; Fear The Deer!

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here