Teodosic Efes’e Doğru

911

Euroleague’de neredeyse yaprak bile kıpırdamazken bir son dakika ile her şey değişti. Anadolu Efes’in Teodosic’e ilgisini ilettiği yönündeki haber gündeme bomba gibi düştü. Olası transfere önce Teodosic tarafından bakarak incelemeye başlayalım.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yaklaşık 1 ay önce Clippers ile ilgili yazımda Teodosic’in yeterli süreleri alamadığından bahsetmiştim. Sonuçta Avrupa’da başarılar kazanmış ve kendini kanıtlamış bir oyuncunun süre alamaması büyük bir sıkıntıydı. Guard rotasyonundaki sakatlıklara rağmen bir türlü şans bulamayan Teodosic’in mutsuz olduğu her halinden belliydi.

Yaklaşık 15-20 gün önce Teodosic Avrupa’ya geri döneceğini açıkladı. Kesin bir tarih vermese de sezon içinde ya da sezon sonunda ayrılacağını söyledi. Teodosic’in kontratının da sezon sonu biteceğini hatırlatmak gerekiyor.

Sonrasında Danilo Gallinari ve koç Doc Rivers oyuncunun takımda kalmasını istediklerinden bahsetmişti. Ama Teodosic Avrupa buluşması için geri sayım başlamıştı.

Anadolu Efes açısından bakmak gerekirse sezona hızlı ve etkili bir giriş yapan Efes ard arda galibiyetler ve güzel oyun ile iyi bir hava yakalamıştı. Fakat Son haftalarda alınan CSKA,Olympiacos ve Real Madrid mağlubiyetleri ile takımın defoları ortaya çıkmaya başladı.

En büyük defolardan biri de kağıt üzerinde güçlü dursa da oyun kurucu pozisyonunda. Evet Micic gerçekten enfes bir sezon geçiriyor ama maç sonlarını oynamakta ciddi sıkıntı yaşıyor, Beaubois takımın skoreri fakat beklenen etkiyi yapamayan bir isim var. Shane Larkin.

Larkin sezon başında takıma katıldığında beklentiler çok büyüktü fakat Larkin bu beklentileri karşılayamadı. Tam da bu noktada Larkin’in yerine bir transfer yapılsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Fenerbahçe’de geçen sezon Jason Thompson hamlesi tutmadı ve tekrar denenmeden gönderildi. Larkin için de aynısı uygulanabilir.

Fakat burada 2 sıkıntı var. 1.sıkıntı Larkin veya herhangi bir oyun kurucusunu göndermeden Efes’in transfer yapması çok zor. 2.sıkıntı ise Clippers’ın Teodosic’in sözleşmesini feshetmesi gerekiyor.

Teodosic ise NBA’de oynayamadığı için mutsuz ve forma giymek istiyor. Yani gerçekten oynamaya gelen bir Teodosic izleyeceğiz eğer Efes transfer edebilirse.

Toparlamak gerekirse Anadolu Efes bir üst seviyeye çıkabilmek için bir oyuncuya gereksinim duyuyorsa bu isim Teodosic olabilir. Gerek Avrupa’yı yakından tanıması gerekse oyunculuğu ile Efes’e çok şey katabilir.

Avrupa’da kartlar yeniden dağıtılır ve Anadolu Efes’in eli hiç olmadığı kadar güçlü olur.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here