Forbes Verilerine Göre NBA’in En Değerli 10 Takımı

2569

Günümüz NBA takımlarının güncel değerlerini bu yazımızda inceleyeceğiz. Bu liste takımın sadece başarılarına odaklı değil.

Forbes 2020 takımlarının değerlerini sırasıyla yayınladı. 2019 senesine göre lig genelinde ortalama 2.12 milyar dolar artış gösterdi. Bu listenin sezon duraklamadan önce yapıldığını belirtelim.

10- Toronto Raptors

2019 NBA şampiyonu Toronto Raptors, 2.1 milyar dolar ile 10.sıradan giriş yapıyor. Bu şampiyonluk, onlara geçtiğimiz sezona göre %25 değer artışı olarak yansıyor.

9- Dallas Mavericks

Geçtiğimiz sezonu parlayan yıldızı Doncic ile geçiren Dallas, servetine servet katıyor. 2.4 milyar dolar değeri olan takımın sahibi Mark Cuban, eminiz durumundan memnundur.

8- Houston Rockets

Sezona dinamik ikilisi Westbrook ve Harden ile giriş yapan Rockets, 2.475 milyar dolar değere sahip.

7- Brooklyn Nets

Kevin Durant ve Irving hamleleri ile forma ve bilet satışını arttırmayı, en önemlisi gelecek senelerde NBA şampiyonluğunu isteyen Nets’in 2.5 milyar dolar değeri bulunuyor.

6- LA Clippers

Paul George ve Kawhi Leonard hamlesi ile şampiyonluğun en önemli adaylarından Clippers 2.6 milyar dolar değere sahip. Eğr olabilirlerse 2020 sezonu şampiyonluğu onların değerini arttıracaktır.

5- Boston Celtics

NBA tarihinin en çok şampiyon olan takımı Boston Celtics, bu yıllarda şampiyon olamamasına rağmen iyi bir değere sahip. Celtics, 3.1 milyar dolar değeri ile ilk beş takım içinde yer alıyor.

4- Chicago Bulls

Jordan’la beraber gelen 6 şampiyonluk ile yükselen takım son yıllarda başarıya hasret kalsa da değeri hala çok yüksek durumda. 3.2 milyar dolar ile Chicago en değerli takımlardan biri.

3- Golden State Warriors

Curry ve Thompson ikilisi ile takım son 10 yıla damgasını vurdu. Bu yükseliş tabii ki değerini de yükseltti. Yeni stadyumları, pahalı biletleri her şeyiyle GSW tam bir büyük takım konumunda. Tam 4.3 milyar dolar değere sahip takım bunu önümüzdeki yıllarda arttırarak devam edecektir.

2- LA Lakers

“Hollywood” takımı, NBA tarihinin en gözde takımı desek yanlış olmaz. Belki listede ikinci sırada olması şaşırtabilir. Lebron ve Davis ile birlikte şampiyonluğun en büyük adayı konumunda. Takım değeri tam olarak 4.4 milyar dolar. Hoolywood takımının burada olması şaşırtıcı olmamalı.

1- New York Knicks

Evet NBA’de çok başarısız seneler geçirmekte New York ekibi fakat yıllardır ligin en değerli kulübü konumunda. New York ekonomisi ile birlikte takımın da değeri hat safhalarda. Tam 4.6 milyar dolar ile ligin en değerli takımı New York Knicks. Umarız bu değer gelecek yıllarda NBA şampiyonluğu ile taçlanır,NY Knicks taraftarının hayalleri de gerçekleşmiş olur.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz