NBA’den Zengin Olmak İsteyenler Buraya! Hangi Takımlara Oynamalı?

1337
nbaden-zengin-olmak-isteyenler-buraya-hangi-takimlara-oynamali

İddia tutkunlarının göz bebeği NBA’in geri dönüşüne ithafen bu makaleyi kaleme almasak olmazdı. Huzurlarınızda hangi takımlara oynayıp hangi takımlara oynamaktan kaçınmamız gerektiğine dair detaylı bir analiz yazısı.

Dört aylık aranın ardından hangi takımların nasıl döneceğini kestirmek elbette zor. Tabi bu bir dezavantaj olduğu gibi sürpriz oranların gelme ihtimalini arttıracağından ötürü bizler için avantaja da dönüşebilir.

TAKIMORAN
Los Angeles Lakers2.00
Milwaukee Bucks2.50
Los Angeles Clippers3.50
Houston Rockets15.00
Boston Celtics18.00
Toronto Raptors18.00
Philadelphia 76ers20.00
Denver Nuggets22.00
Miami Heat28.00
Dallas Mavericks30.00
Utah Jazz30.00
Indiana Pacers100.00
Oklahoma City Thunder100.00
New Orleans Pelicans125.00
Brooklyn Nets150.00
Portland Trail Blazers150.00
San Antonio Spurs250.00
Washington Wizards300.00
Memphis Grizzlies400.00
Sacramento Kings400.00
Orlando Magic500.00
Phoenix Suns500.00
Oranlarda ABD verileri esas alınmıştır.

Oynamanızı Önerdiğimiz Takımlar

– Los Angeles Clippers
Takımların yıldız oyuncularının virüsü kapmasının tüm senaryoyu alt üst edebilme ihtimali varken en düşük orana bahis almak akıl karı gözükmeyebilir. Fakat göz ardı edilemeyecek gerçekler, Clippers’ı favori gösteriyor.

Öncelikle olası bir COVID vakasının nispeten en az etkileyeceği takım Los Angeles Clippers. Kawhi Leonard ve Paul George gibi iki süperstarın yanında rotasyona rahatlıkla girip katkı verebilecek pek çok oyuncuya sahipler. Özellikle en büyük rakipleri, Los Angeles’ın diğer ekibi Lakers’tan art arda forma giymeyecek oyuncuların açıklanmasıyla birlikte Clippers, Los Angeles’ın en büyüğü olabilecek güçte.

Ayrıca Kawhi Leonard’ın normal sezonda “load management” veyahut kısıtlı sürelerle çok etkin rol aldığı söylenemese de play-off’taki marifetlerine geçen sene tanıklık ettik. Biraz da Warriors’un sakatlıklarının avantajıyla rüya gibi bir play-off geçiren Raptors, belki de hayal dahi etmediği bir başarıya imza atarak NBA şampiyonu olmuştu.

Üstelik Kawhi’nin elinde bu kez daha kuvvetli bir ekip var. Derin rotasyonu da teraziye koyunca Clippers, ligde en ağır basan takım oluyor.

– Miami Heat
Normal sezon ile play-off performansı arasında en büyük uçuruma sahip olacağını düşündüğümüz ekip Heat. Normal sezon süresince sakatlıklarla boğuşan Miami temsilcisi sonunda tamamen sağlıklı şekilde parkeye çıkacak. Bu da normal sezonun ilk üç ayı takımı başarıya ulaştıran, yoğun fiziksel efor gerektiren hareketli adam değiştirme savunmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca Miami Heat, geçen sene Toronto Raptors’ın Giannis’i zorladığı savunma düzenine yakın bir stile sahip.

İşin hücum kısmındaysa ipler Jimmy Butler’ın elinde olacağa benziyor. Eğer Jimmy Butler’dan beklenen ofansif katkı alınır, derin rotasyonun etkisiyle de yüksek savunma direnci korunabilirse Miami Heat, sürpriz bir yüzük kovalayabilir.

Oynamanızı Önermediğimiz Takımlar

– Los Angeles Lakers
Avery Bradley’nin boşluğunu J.R. Smith ile dolduran Lakers’ta coach Frank Vogel, Dwight Howard’ın yerine bir pivot arayışında olmadıklarını belirtti. Yani takımda rotasyona girebilen isimlerden sadece bir pivot kaldı: Javale McGee. Muhtemelen Vogel, zaman zaman Anthony Davis’i 5 numarada kullanarak Jared Dudley, Kyle Kuzma gibi isimleri 4 numaraya devşirecek.

Davis’in pivot olarak sahada kaldığı her saniye Lakers’ın spacing’ine yardımcı olacaktır. Keza dış şut tehditi sıfır Howard yerine ligin en iyi ofansif silahlarından birini 5 numara oynamasına karşın üçlük çizgisi dışında tutabilmek büyük lüks. Sadece şut şansı yaratmaya değil, LeBron’un içeriye penetre edeceği senaryolarda yardım savunmasını uzakta tutmaya da yarayacaktır bu. Ancak tek bir eksi, bütün artıları götürmeye yetiyor: Dar rotasyon. Sadece virüsten değil, dört ay basketboldan uzak kalmanın getirdiği yüksek sakatlık riskinden ötürü de rotasyon hiç olmadığı kadar önemli. Oynamaya engel yaratan herhangi bir durum yaşanmasa dahil mevcut şartlarda -fark açılır ve maç rölantiye gitmezse- Anthony Davis’in her maç 40 dakika civarında oynaması gerekebilir. Zaman sıkışıklığından dolayı darlaşan takvimde yüksek dakikalar, ilerleyen turlarda Davis’i zorlayabilir.

– Houston Rockets
İlk bakışta Houston Rockets kadrosu yüzük adaylarından biri olarak gözükebilir. Westbrook ve Harden sayesinde ligin en elit isolation oyuncularından ikisine sahipler. Coach Mike D’Antoni’nin de buna müsaade ettiği düşünülünce ofansif planları aynı iki sene önce Rockets’ı Warriors’ı eleme kıyısına getirdiği gibi işe yarayabilir. Defansif anlamda ligin en iyilerinden olmasalar da tehditkar boyalı alan silahları olmayan ekipleri zaman zaman kitledikleri de oluyor.

Fakat yüzük yarışındaki -Clippers hariç- ekipler, boyalı bölgede gayet etkili olabiliyorlar. Lakers’ın Davis’i, Bucks’ın Giannis’i, şampiyonluk adayı olup olmadığı tartışılacak 76ers’ın dahi Embiid’i var. Zaman zaman P.J. Tucker’ı pivota çekere 5 kısaya dönüp ofansif tempoyu arttırarak skor bulan Houston temsilcisinin bu taktikle çok yara alması muhtemel. Keza P.J. Tucker ile doğacak olası ters eşleşmeler, rakip takıma kolay sayı imkanı verecektir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz