NBA’de Üçlük Rekoru Kırıldı!

7083
NBA
NBA'de Üçlük Rekoru Kırıldı!

NBA’de oyuncular çizginin gerisinden isabetli atmaya devam ediyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cuma günü oynanan maçlarda NBA’de takımlar toplam 23.749. üçlük isabetini bularak yeni bir rekora imza attı. Bu rakamlarla birlikte 2016-2017 yılı üçlük sayısı geride bırakılmış oldu. Normal sezonun bitmesine toplam 93 maç kaldı ve oyuncular geçen yıla oranla %8 daha fazla üçlük deniyor.

Houston Rockets’ın yıldız oyuncusu James Harden bu sezon 687 üçlük denemesinde 250 isabet buldu ve NBA’de bu sezon bunu başaran ilk oyuncu oldu. Takım arkadaşı Eric Gordon NBA’de en çok üçlük deneyen ikinci (586), en çok üçlük isabeti bulan beşinci (212) oyuncu konumunda. Rockets maç başına 42.4 üçlük deniyor ve bu alanda NBA’de lider. %36’lık bir yüzdeyle isabet buluyorlar ve geçen yıl kırılan bir sezonda toplam 1.181 üçlük isabeti rekorunu kırmak için 5 üçlüğe ihtiyaçları var. Bir sezonda 1.000 üçlük isabeti rekorunu kıran ilk takım Golden State Warriors olmuştu ve bunu 2 yıl önce yapmışlardı.

Rockets koçu Mike D’Antoni yaptığı açıklamada: ”Hepimiz çizginin dışına çıkmayı seviyoruz, çok üçlük atıyoruz, alana iyi dağılıyoruz ve topu olabildiğince çok hareket ettiriyoruz.”

”Bu durum hemen hemen herkes için aynı. Sadece farklı yollardan hallediyoruz.”

Takımların üçte ikisi daha önceki sezonlara oranla çok daha fazla üçlük deniyor ve isabet buluyor. Hatta oyuncuların %91’i bunu yaparken geçen 3 yıla oranla isabetlerini %1.5 arttırdı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here