Green Attı, Houston Rockets Kazandı!

303
NBA
Green Attı, Houston Rockets Kazandı!

NBA’de etkileyeci performans sergileyen Houston Rockets, dün gece evinde ağırladığı Phoenix Suns’u 104-103’lük skorla yenmeyi başardı. Houston Rockets aldığı bu galibiyetle ligde Batı konferansında 62 galibiyet, 14 mağlubiyet ile 1.sırada yer almayı başarırken, konuk ekip Phoenix Suns ise aldığı bu mağlubiyet sonucu ligde Batı konferansında 19 galibiyet, 58 mağlubiyet ile son sırada yer aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğe konuk ekip Phoenix Suns, Dragan Bender’in attığı basketlerle 0-6’lık seri ile başladı. Ev sahibi Houston Rockets’ta ise James Harden attığı basketlerle takımının skor yükünü almaya başladı. İlk çeyreğin bitimine 5.06 kala skoru(15-15) eşitlemeyi başaran Houston Rockets bu dakikadan sonra hücumda sayılar bulmaya devam etti. Çeyrek sonuna girildiğinde konuk ekip Phoenix Suns, Troy Daniels ve Josh Jackson’ın sayılarıyla çeyrek skorunu belirledi. Konuk ekip Phoenix Suns, ilk çeyreği 22-25’lik skorla üstün kapadı.

İkinci çeyreğin başında konuk ekip Phoenix Suns’ta Alan Williams attığı basketle skoru 22-27’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip Clint Capela ve James Harden sayılarıyla skor üretmeye devam etti. Çeyreğin bitimine 4.24 kala farkı 10 sayıya çıkaran konuk ekip Phoenix Suns, Tyler Ulis ve Josh Jackson’ın sayılarıla çeyrek sonunu da iyi oynamayı başardı ve ilk yarıyı 40-57 önde kapadı.

Üçüncü çeyreğe ev sahibi ekip Houston Rockets, James Harden kaydettiği basketle skoru 42-57’ye getirdi. Ancak konuk ekip Phoenix Suns, ilk yarıda hücumda ve savunmada gösterdiği performansı bu çeyrekte de sürdürmeye devam edince farkı 21 sayıya kadar çıkardı. Ev sahibi ekibi Houston Rockets, hücumda James Harden ve Trevor Ariza ile sayılar buldu ve farkı kapatmaya çalıştı. Çeyrek sonuna kadar skor üstünlüğü kaybetmeyen Phoenix Suns, bu çeyreği de 75-86’lık skorla üstün kapatmayı başardı.

Final periyoduna girildiğinde ev sahibi ekip Houston Rockets, Luc Mbah A Moute’nin üç sayılık basketiyle skoru 78-86’e getirdi. Ancak konuk ekip Phoenix Suns cephesinde cevap gecikmedi ve Danuel House’ın bulduğu iki sayılık basketle skor 78-88’e geldi. İki takımında hücumda sayı üretemediği dakikalar geçtikten sonra Phoenix Suns oyuncusu Alan Williams, serbest atış çizgisinden bulduğu basketle skor üretti ve skor 78-89’e geldi. İlerleyen dakikalarda savunmada ve hücumda vites artıran Rockets, hücumda James Harden’ın sayılarıyla skoru 90-91’e getirdi. Maç sonuna gelindiğinde maçta heyecan artmaya başladı. Maçın bitimine 0.14 kala Phoenix Suns’ın 98-101’lık üstünlüğü vardı. Ancak James Harden bu saniye de bulduğu üç sayılık basketle skoru 101-101’e getirdi. Bu sayıdan sonra mola olan Phoenix Suns, moladan dönüşte Josh Jackson’ın basketiyle skoru 101-103’e getirdi. Maçın bitimine 01.4 kala moladan dönen ev sahibi ekip Houston Rockets, 00.05 kala Gerald Green’in attığı üç sayılık basketle maçı 104-103 kazanmayı başardı.

Houston Rockets’ta James Harden 28 sayı, 8 ribaunt, 10 asist (double-double); Joe Johnson 16 sayı, 6 ribaunt, 3 asistle mücadeleyi tamamladı. Phoenix Suns’ta ise Josh Jackson 27 sayı, 6 ribaunt; Troy Daniels 23 sayı, 4 ribaunt; Tyler Ulis 16 sayı, 12 asist (double-double) ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here