Fenerbahçe Yardımcı Antrenörüne NBA’den Teklif Gelmiş

2939
Fenerbahçe Yardımcı Antrenörüne NBA’den Teklif Gelmiş
Fenerbahçe Yardımcı Antrenörüne NBA’den Teklif Gelmiş

Fenerbahçe Beko’nun başarılı yardımcı antrenörü Erdem Can, katıldığı televizyon programında NBA’den teklif aldığını açıkladı.

Erdem Can, NBA’den kendisine koçluk teklifi geldiğini ancak bu teklifi kabul etmediğini açıkladı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

NBA’den bir koçluk teklifi geldi ve ben kabul etmedim zaten. Bunu söylemiş olayım. Bugüne kadar bunu da hiçbir yerde söylemedim. İnsanlar, böyle teklifler geldiğinde hemen manşet falan olur ama ben kulübümde, beraber olduğum coach ve aile olduğumuz ekiple bu gelişim sürecimi devam ettirmek istiyorum. Ama bu tabii ki ileride kendi ülkemi de en üst düzeyde temsil etmek anlamında yaşamak istediğim bir tecrübe açıkçası” ifadelerini kullandı.

Can, NBA ve Fenerbahçe hakkındaki sorularla ilgili olarak; “5 sezonun 4’ünde NBA Yaz Ligi’ne katıldım. 5 sezon teklif geldi, davet ettiler sağ olsunlar. 2017 yılında Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası ekibindeydim. O yüzden katılamadım. Ama katıldığım her sezonda da çok büyük faydaları oldu bana. NBA çok ciddi bir organizasyon. Oyuncu bireysel hazırlığından antrenman hazırlığına, antrenman organizasyonun kendisinden antrenörlerin hayata ve oyunculara baktış açısına, oradaki oyuncuya yaklaşım kültürüne ve bununla Avrupa’ya adaptasyonuna kadar birçok faktör önemli. Ama bunun yanında bir de şu avantajı yaşadık açıkçası; biz ABD’ye gittiğimizde, yaz liginde oyuncuları izleyip hatta bazı oyuncularla direkt iletişim kurabiliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here