Michael Jordan Kariyerindeki Tek Pişmanlığını Açıkladı

1013
Michael Jordan Kariyerindeki Tek Pişmanlığını Açıkladı
Michael Jordan Kariyerindeki Tek Pişmanlığını Açıkladı

Kazandığı şampiyonluklar, aldığı ödüller, kişiliği ve bir çok özellikleri ile pek çok kişinin basketbolu sevmesine sebep olan Michael Jordan kariyerindeki tek pişmanlığını açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Efsane NFL (Amerikan futbolu) oyuncusu Ray Lewis, katıldığı bir programda Michael Jordan’ın kendisine, kariyerine dair gündem yaratacak bir itirafta bulunduğunu iddia etti.

Ray Lewis; ” Jordan’la pek çok ortak yönümüz var. O gerçekten basketbolun öncülerinden biri. Ona basketbol kariyerinde hiç pişman olduğun olay oldu mu ? diye sorduğumda, Kariyerimdeki tek pişmanlığım, Bulls dışında başka bir forma giymiş olmam dedi. Bunu Jordan’dan daha önce hiç duymamıştım. Bana söylediği bu sözü asla unutmayacağım ” ifadelerini kullandı.

Kariyeri rekorlar, kupalar ve bireysel ödüllerler dolu olan Jordan, Bulls formasını ilk kez 1984 yılında giymişti ve tarih artık yeniden yazılacaktı. 1998 yılında altıncı şampiyonluğa çok yaklaşan Chicago Bulls, Utah Jazz karşısında son 5.2 saniyede maçı kaybedince, 1999 yılında Jordan basketboldan ayrıldığını açıkladı.

Her ne yaparsa yapsın içindeki basketbol aşkından kurtulamayan Michael Jordan son olarak 2001 yılında Washington Wizards formasıyla tekrar potalara geri döndü. Wizards’ı tam anlamıyla sırtlayan Jordan, potalardan uzun süre ayrı kalmasına rağmen, eski günlerine çabuk döndü. Washington’da gösterdiği başarılı performanstan sonra 2003 yılında artık 40 yaşına geldiğini ve basketbolu tamamen bıraktığını açıklamıştı.

Michael Jordan’ı en iyi şu sözüyle anlayabiliriz; ” Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir! 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here