NBA’de Hak Ettiği Değeri Göremeyen Aktif Oyuncular

1342
NBA'de Hak Ettiği Değeri Görmeyen Aktif Oyuncular

Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da nesnel ve öznel kelimeler vardır. Mesela, istatistikî veriler nesnel iken, ‘Underrated’ kelimesi de öznel bir kelimedir. Çünkü bir oyuncunun hak ettiği değeri görüp gömediğini insanlar birçok değişkene bağlı tutabilir. Hatta bu konu spor yorumcularını bile bazen birbirine düşürebiliyor. Underrated kelimesinin sözlük anlamına bakacak olursak ‘olduğundan daha az değer vermek, hafife almak, küçümsemek’ anlamına geldiğini görüyoruz. Biz de NBA’de hak ettiği değeri görmeyen oyuncuları derledik:

Spencer Dinwiddie

Sayı: 20.6  Ribaund: 3.5  Asist: 6.8

FG%: 41.5 3PT-FG%: 30.8 PER: 17.9

Report: Nets' Spencer Dinwiddie May Face NBA Discipline over ...

Dinwiddie geçtiğimiz sezon D’Angelo Russell, bu sezon ise Kyrie Irving’in arkasında kalıyordu. Taa ki Kyrie sakatlanana kadar… Kyrie sakatlandıktan sonra Kenny Atkinson onu ilk beşe aldı. Koçunun verdiği şansı boşa çıkarmayan Dinwiddie’nin istatistikleri de gözlerimizi doldurdu. Fakat bir başka istatistiğe bakacak olursak Brooklyn, Kyrie’nin ilk beş başladığında 8-12, Dinwiddie’nin ilk beş başladığında 22-22 galibiyet-mağlubiyet oranlarını elde etti. Dinwiddie, NBA’e geldiğinden beri her sezon kendini geliştirdi ve bu sezon, en yüksek noktasına ulaştı. Bir takımın 1. oyun kurucusu olabileceğini de kanıtlamış oldu. Fakat takımında KD, Kyrie Irving ve De Andre Jordan gibi popüler oyuncular olması yüzünden hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum.


Bradley Beal

Sayı: 30.5  Ribaund: 4.2  Asist: 6.1

FG%: 45.5  3PT-FG%: 35.3  PER: 23.1

Bradley Beal'in 55 sayısı Washington Wizards'a yetmedi

NBA’de hakkı verilmeyen oyuncular konuşulduğunda Bradley Beal çoğu kişinin ortak noktası. Özellikle bu sezon All-Star’a seçilmemesi büyük tartışmalara yol açmıştı. Bu sezon John Wall’un da takımda olmaması ile takımın tek yıldızı konumunda ve direksiyonun başında yer alıyordu. Bradley Beal’ın istatistikleri her ne kadar harika olsa da takım arkadaşlarından beklediği desteği alamadığı için takımı Doğu Konferasında 9. sırada yer almakta. Belki de takımı yüzünden ismi o kadar anılmıyor. Geçtiğimiz yaz takımdan ayrılacağına dair dedikodular vardı. Fakat Beal Washington’da kalıp kontrol sahibi olabilmek için kaldığını açıklamıştı.


Fred VanVleet

Sayı: 17.6  Ribaund: 3.8  Asist: 6.6

FG%: 40.9  3PT-FG%: 38.8  PER: 16.0

Fred VanVleet Says 'In a Perfect World' He Will Re-Sign with ...

Sırada ‘We the North’tan bir isim var, Fred VanVleet. Geçtiğimiz sezonu muhteşem bir yükselişle geçiren şutör, özellikle Milwaukee Bucks serisinden itibaren şampiyonluğun gelmesinde çok önemli rol oynamıştı. Şut yeteneğinin yanı sıra artan özgüveni ile bu sezon ilk beşin değişmez parçası oldu. Ayrıca takımı yönetmesi de oyun kurucu özelliklerini de geliştirdiğini gösteriyor.


Bojan Bogdanovic

Sayı: 20.2  Ribaund: 4.1  Asist: 2.1

FG%: 44.7  FG% 3PT: 41.4  PER: 15.7

Bojan Bogdanovic ve Utah Jazz, Washington Wizards'ı Devirdi ...

Hırvat oyuncu, iyi geçen Fenerbahçe kariyerinden sonra NBA’e adım atmıştı ve her sezon kendini geliştirerek istikrarlı bir oyuncu oldu. Sezon başında takım kurulurken Rudy Gobert, Donovan Mitchell, Mike Conley gibi yıldızların ardından ismi anılıyordu. Bogdanovic, bu sezon öyle bir performans ortaya koydu ki, diğer isimleri geride bıraktı. Kendisi bu performansına rağmen hakkı verilemeyen bir başka oyuncu.


Jaylen Brown

Sayı: 20.4  Ribaund: 6.4  Asist: 2.2

FG%: 49.0  FG% 3PT: 38.1  PER: 17.1

Jaylen Brown agrees to four-year contract extension with Celtics ...

Sezon başında imzaladığı kontrat sebebiyle herkesin aklında soru işaretleri dolaşıyordu. Geçtiğimiz senelerde Jayson Tatum ile takımın geleceği olacak oyuncuları olacakları söyleniyordu. Fakat insanların akıllarında ‘Acaba yeterli olurlar mı?’ gibi sorular vardı. Bu sezon Jaylen Brown, herkese kontratını hak ettiğini ve takımın geleceğinin emin ellerde olduğunu kanıtladı. Ama insanlar hâla bunun farkında değil.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz