Koronavirüs Testi NBA’de İlk Olarak Rudy Gobert’e Değil, Stephen Curry’e Yapılmış!

Koronavirüs Testi NBA'de İlk Olarak Rudy Gobert'e Değil, Stephen Curry'e Yapılmış!

NBA’de Golden State Warriors forması giyen süper yıldız Stephen Curry, NBA’de koronavirüs testinin ilk olarak kendisinee yapıldığını açıkladı.

Curry TIME dergisinde yayınlanan bir makalede olayı şu şekilde anlatıyor:

“6 Mart. O gün her şey çok gerçekti. Son maçımı aylar öncesinde oynamıştım ve bu virüsün lig için ne anlama gelebileceği hakkında da konuşmalar duyuyordum.

O gece hasta hissetmeye başladım. Ateşim önce 37, sonra 38 oldu. İlk düşüncem, ‘Şanslar neler? Bu gerçek mi?’ olmuştu. Kırık bir el ve iki ameliyat geçirdikten sonra sahaya geri dönmeyi beklerken, sadece oynamak istiyordum. Ama bu gizemli virüsün tehdidi, beni sevdiğim herkesten korumak için yatak odama kilitlemişti: eşim, çocuklarım, takım arkadaşlarım ve hayranlarım.

KOVID-19 için teste giren ilk NBA oyuncusuydum. Neyse ki, testim negatif çıktı. Ama bu olay beni gerçekten etkiledi, hem de çok.”

Curry’nin korona testi negatif sonuçlanmış ve halk arasında grip olarak kullandığımız “Influenza Tip A” teşhisi ile hastaneden ayrılmıştı.

Curry, koronavirüsün yayılmasının ardından çocukların yemeksiz kalmamasını sağladı. “Eat. Learn. Play.” vakfı ile birlikte, Oakland çocuklarına 1 milyondan fazla öğün almasına yardımcı olmuştu. Yıldız oyuncu önümüzdeki birkaç ay boyunca da Oakland sakinlerine her hafta yaklaşık 300.000 öğün yemek dağıtmayı planlıyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz