NBA’de En İyi Normal Sezon Başlangıcı Yapan Takımlar

477

NBA’de her yeni sezon başlangıcında takımların ortak hedefleri arasında öncelikli olarak play-off’a kalmak daha sonrasında ise limitlerini sonuna kadar kullanarak şampiyonluğa ulaşmak vardır.

Bu hedefe gitmekte ise aşılacak yollar oldukça uzun ve meşakatli. Özellikle iyi bir sezon başlangıcı yapıp takımın kimyasının tutması  ve rakiplerinize gözdağı vermeniz, bu başlangıçta en çok işinize yarayacak şeylerin başında gelir.

İşte bu yazıda normal sezona en iyi başlangıç yapan ekipleri ve istatistiklerini ele alacağız. Gelin hep birlikte bu takımlar hangileriymiş bakalım.

Golden State Warriors(24-0) : 2015-2016 senesi Golden State Warriors açısından adeta rüya gibi başlamıştı. Sezonu 27 Ekim’de New Orleans maçıyla açan Golden State Warriors, 12 Aralık gecesine kadar oynadığı maçlarda mağlubiyet yüzü görmedi ve üst üste 24 galibiyet alarak NBA tarihinin en iyi normal sezon başlangıcını yaptı. Bu seriye son veren takım ise Milwaukee Bucks olurken sezon sonunda da kaçan bir şampiyonluk vardı…

Houston Rockets(15-0): 1993-1994 senesinde ise Hakeem Olajuwon’lu, Otis Thorpe’li ve Vernon Maxwell’li Rockets sezona üst üste 15 galibiyet alarak başlamış ve bu iyi form grafiğini Rockets sezon sonuna kadar götürerek tarihindeki ilk şampiyonluğu kazanmıştı.

Washington Capitals(15-0): 1948-1949 senesinde sezona fırtına gibi başlayan bir takım vardı o da Washington Capitals. 3 Kasım’da başladıkları galibiyet serisini tam 15 maç boyunca sürdüren Capitals’ın yenilmezlik serisine son veren takım Indianapolis Jet idi. Bu müthiş başlangıçtan sonra soluğu NBA Finalleri’nde alan Washington Capitals, finalde Los Angeles Lakers’a 4-2 ile mağlup olmuştu.

Dallas Mavericks(14-0): Birçoğumuzun aklındadır Dallas Mavericks’in 2002-2003 kadrosu. Genç Alman Dirk Nowitzki, NBA’in en iyi oyun kurucuları arasında gösterilen Steve Nash, Nick Van Exel ve Michael Finley… Bu dört iyi oyuncuyu kadrosunda bulunduran Dallas sezona seri şekilde aldığı 14 galibiyetle başlayarak, NBA tarihinin en iyi dördüncü normal sezon başlangıcını yapmayı başarmıştı.

Boston Celtics(14-0): Boston Celtics, geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlamıştı. Kadrosunda Bill Sharman, Bob Cousy ve Bill Russell gibi isimleri bulunduran Celtics, yeni sezona da 14 galibiyet alarak başlamış ancak galibiyet serileri New York Knicks karşısında sona ermişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here