NBA Tarihinde En Çok Nefret Edilen 5 Oyuncu

4059
NBA Tarihinde En Çok Nefret Edilen 5 Oyuncu
NBA Tarihinde En Çok Nefret Edilen 5 Oyuncu

NBA’de yer alan birçok oyuncu herkes tarafından çok sevildi. Kimileri idol oldu kimileri ise şehrin kahramanı. Ancak seveni olduğu kadar sevmeyeni de bir hayli fazla olan oyuncularda vardı.

İşte NBA tarihinde aktif basketbol kariyeri sona erniş, en çok nefret edilen 5 oyuncusu sizlerle…

1) Dennis Rodman

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Aykırı imajı, agresif hareketleri ve vurdum duymaz tavırlarıyla Rodman birçok kişi tarafından nefret edilen bir basketbolcu haline gelmişti.

Oynadığı basketbol ve Bulls formasıyla kazandığı 3 şampiyonluktan ziyade insanlar onu dengesizliğiyle hatırlıyor.

Kuzey Kore’nin diktatörü Kim Jong Un ile olan garip dostluğu, bir maçta kameramana attığı tekme, gelinlik giyerek evlenmesi, Bulls kariyeri boyunca Pippen ve Jordan ile saha dışında hiç konuşmaması, vücudundaki sayısız piercing ve aşk hayatındaki ilginç tercihler Rodman’ın dengesizliklerinden akılda kalanlardan bazıları.

2) Kobe Bryant

Kobe son sezonunu sevgi pınarı gibi geçirse de herkesin kendisinden nefret etmesiyle biliniyordu. Soğuk kanlı bir katil gibi rakibini kışkırtıcı hareketleriyle adeta hataya teşvik ediyordu.

Egolu ve kibirli bir karaktere sahip olan Kobe, çoğu zaman takım arkadaşlarıyla da problemler yaşadı. Başta Shaq olmak üzere Howard, Gasol, Nash gibi birçok yıldızla kavga etti.

Antrenmalarda sürekli takım arkadaşlarını küçümseyici kelimeler kullanan Kobe, ağız dalaşına girerek ortamı geriyordu. Bir antrenmanda da kendisini savunan Sasha Vujacic’in göğsüne ard arda dirsek atıp daha sonrada gülümsemişti.

3) Allen Iverson

NBA’in saha dışı kurallarına uymayan Iverson, başta yönetim olmak üzere pek çok kişiyle büyük problemler yaşadı.

Farklı giyim tarzı ve dövmeleri o zamanlar NBA yönetimi tarafından hoş karşılanmıyordu. Saha dışında yaşadığı kötü olaylar, dava süreçleri imajını kötü anlamda etkiliyordu.

Saha içindeki agresif tavırları, en ufak bir temasta gereğinden fazla sinirlenerek kavga etmeye çalışması izleyiciler tarafından çok hoş karşılanmıyordu.

Disiplinsiz hareketleri ve başına buyruk tavırları Sixers kariyerini sonlandırmıştı. Daha sonra ne kadar çabalasa da o eski günlerine geri dönemedi.

4) Danny Ainge

Şu sıralar Boston Celtic’te GM görevini başarılı bir şekilde yöneten Ainge, oyunculuk döneminde pek sevilen bir tip değildi.

Rakiplerini sürekli rahatsız eden Ainge, kaba tabirle çakallık yapmayı seviyordu. Haliyle de tribünlerden hoş tepkiler almıyordu.

Her pozisyona itiraz eden ve gereğinden fazla basına demeç veren Ainge, bu hareketleriyle de antipatik görünüyordu.

1987’de Detroit’te oynanan Doğu Konferansı final maçı öncesi bir grup taraftar, üzerinde “Danny Ainge’den nefret ediyorum” yazan tişörtlerle tribünde yer alırken Ainge taraftarların yanına gidip o tişörtten bir tane kendine alıp ısınmada giymişti.

5) Metta World Peace

NBA tarihinin en agresif adamı desek yanlış olmaz sanırım.

2011 yılında Ron Artest ismini insanlar tarafından egolu olarak göründüğünü ve küfüre benzediğini söyleyerek değiştirmişti.

Adını Metta World Peace olarak değiştirse de dengesiz hareketleri ve sert faulleri devam ediyordu. Taraftarlar artık bana kızdığı zaman ‘World Peace’ten (Dünya Barışı) nefret ediyorum ” diyebilirler demişti. Ancak adına yakışan bir karaktere sahip değildi.

2004’te oynanan Piston – Pacers maçı kuşkusuz NBA tarihinin en büyük kavgasına sahne olmuştu. Baş rolde ise olaylar sonucu 77 maç ceza alan kahramanız World Peace vardı. Önce Piston oyuncularına dalan Peace, daha sonra kendisine içecek döken ve çeşitli şeyler atan taraftarların arasına atlayarak yumruklamıştı. Hızını alamayan Peace önüne gelen herkese saldırmıştı.

Kariyeri boyunca 14 kez NBA tarafından cezalandırılan Peace, devre aralarında soyunma odasında konyak içerek rahatladığını belirtmiş ve taraftlar tarafından büyük tepki çekmişti. Kısaca belanın ta kendisiydi 🙂

Bu liste şimdilik böyle. Muhtemelen Kevin Durant, James Harden, Chris Paul, Zaza, LeBron James ve daha niceleri ilerleyen zamanlarda bu listede kendilerine yer bulacak.

(Liste oyuncuların basketbol performanslarından ziyade, izleyiciler ve taraftarlar tarafından sevilip sevilmedikleri baz alınarak yapılmıştır.)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here