NBA Rap Savaşları: İlk Raund

1412
NBA Rap Savaşları: İlk Raund

Amerika’da sokak kültüründen gelen siyah insanların, çocukluk ve gençlik dönemlerinde temelde iki ana eğlenceleri vardır; rap müzik ve basketbol. Bu sokak kültüründen gelen insanlar da NBA’in büyük kısmını oluşturuyor günümüzde. Haliyle NBA oyuncuları için de rap müzik, basketboldan ayrılamaz bir parça. Çoğunluğu dinlemeyi tercih etse de bazı oyuncular bu sektöre atılmaktan da geri kalmıyor. Zamanında Shaq, Iverson gibi oyuncular da birkaç Track ile piyasayı yoklasa da, şüphesiz bunların en iyi temsilcisi Damian Lillard, rap dünyasındaki mahlası ile Dame D.O.L.L.A.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Lil Wayne, Kendrik Lamar gibi ünlülerle de rap müziği icra eden Dame DOLLA ile Marvin Bagley arasında, geçtiğimiz aydan başlayan bir gerilim, dissleşme kendini gösterdi. Katıldığı bir röportajda kendisine yöneltilen hanginiz daha iyi rapçi sorusuna, Marvin Bagley ” tabii benim müziği çok seviyorum ve asla ondan çekinmem” tarzında bir açıklamada bulundu. Bunun hemen akabininde Bagley, kurşun yemeden kurşun atalım mantığıyla hareket ederek, ilk diss track olan No Debate‘ i sosyal medya üzerinden paylaştı. Aynı gün içinde Damian Lillard da cevap verme hakkını hemen kullandı ve” MARVINN???” isimli diss parçasını yayınladı. Adeta sersemleyen rakibine daha çok darbe indirmek isteyen bir boksör gibi ikinci parçası olan “BYE BYE“ı da patlattı Dame DOLLA. Bu soundcloud savaşına noktayı Marvin Bagley’nin “CheckMate” parçası noktayı kordu.

İkili sosyal medya hesapları üzerinden bu muhabbetin burada bittiğini ve basketbola odaklanacaklarını söylediler.Lakin sanmıyoruz ki, bunun 2. raundu ya da saha içinde bir gerilimi olmayadursun. Bu çekişmenin temelleri atıldı bir kere. Umarız Marvin Bagley de yakın bir ün seviyesine çıkar da, ulusal anlamda bir etki yaratabilirler. Unutmadan ikilinin Soundcloud hesaplarında parçaları bulup dinleyebilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here