NBA Playoff’ları İçin Doğu Konferansı Puan Durumu

1078
NBA Playoff'ları İçin Doğu Konferansı Puan Durumu
NBA Playoff'ları İçin Doğu Konferansı Puan Durumu

1 Nisan 2015 Güncelleme : Belki Doğu Konferansı’nda playoff’lara kalmak Batı’ya göre daha zor, bu bence de doğru Doğu’nun playoff sınırı için barajı düşük ama Doğu’daki çekişme de çok fazla. Şöyle ki konferansta 6. sırada bulunan takım ile 11. sırada bulunan takım arasında sadece 4 maçlık bir fark var ve gerçekten hangi takımların NBA playoff’larına katılacağı belli değil. İşte NBA puan durumu ve Doğu Konferansı’ndaki olası playoff eşleşmelerini ve takımların durumuna bakalım.

NBA Puan Durumu Doğu (1 Nisan 2015)

Doğu Konferansı’nda 1.lik basamağı Atlanta Hawks’ta. Takım içindeki müthiş uyum çok göze çarpıyor, inanılmaz bir takım uyumu var ve genelde skor dağılımı dengeli oluyor.

Hawks, sezon içindeki 20-0’lık serisiyle liderliği garantilemişti zaten (56-19).

NBA Puan Durumu 2015 Nisan 1
NBA Puan Durumu 2015 Nisan 1

2.sırada Cleveland Cavaliers var; sezon öncesi Lebron James, Kyrie Irving ve Kevıi Love 3’lüsü ile şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösteriliyordu ama özellikle Lebron’un sakatlığında bocalayınca çok iyi bir galibiyet yüzdesi elde edemedi ama daha sonra toparlandı ve şu an da NBA’nin en formda takımlarından oldular : 48-27

3. sırada Chicago Bulls var. Joakhim Noah’ın formunu tam bulamaması, Derrick Rose’un sakatlığı ve Kirk Hinrich’in anlamsız hareketleri derken istediği dereceyi alamadılar. Jimmy Butler ve Taj Gibson gibi önemli oyuncuların olumlu performansları ile puan durumunda üst sıralarda tutunabildiler. Doğu’nun bu seneki zayıflığı ile birlikte Chicago 4. sıradaki yerini korudu. (45-29)

4. sırada Toronto Raptors var; sezonun en inişli çıkışlı takımlarından olan Raptors, Kyle Lowry ve Demar DeRozan ikilisi ile Doğu’da güçlü ekipler arasında yer alıyor (44-30).

5. sırada Washington Wizards var John Wall’ın sırtladığı takım genel olarak güçlü bir yapıya sahip ve gizli potansiyeli olan bir takım olarak görüyorum. Galibiyet dereceleri 41-33 ve NBA puan durumununda daha yukarıları hedefliyorlar.

6. sırada Milwakuee Bucks var. Brandon Knight’ın önderliğinde sezona iyi bir başlangıç yapan takım sezon başında Jabari Parker ve Antetekounmpo Giannis gibi gençleriyle de dikkatlari üzerine çekiyordu. Brandon Knight’ın Phoneix Suns’a gidişi ve Micheal Carter Williams’ın takıma katılmasıyla güç kaybediyor gibi görünen Milwakuee yine de düzeni oturursa çok büyük bir tehdit olacaktır diye düşünüyorum (36-38).

7. sırada Daragic takasıyla hız kazanan Miami Heat (34-40) var.

8. sırada aldığı üst üste galibiyetlerle yukarıya tırmanan Brooklyn Nets (33-40) var.

9. sıradaki Isiah Thomas’ın takıma katılmasından sonra inanılmaz bir ivme yakalayan Boston Celtics (33-41) var.

10. sıradaki Indiana Pacers (32-42) ve 11. sırada bulunan  Charlotte Hornets ise 31-42‘lik galibiyet derecesiyle puan durumunun üst sıralarını zorluyor.

Son maça kadar büyük bir heyecan içinde geçecek olan bu playoff yarışının sonucunu merakla bekliyorum.

Doğu’nun NBA Playoff eşleşmeleri de 1-8 ; 2-7 ; 3-6 ve 4-5 şeklinde olacak.

NBA Puan Durumu etiketi altında güncel sıralamaları, ihtimalleri ve eşleşmeleri görebilirsiniz.

Metehan Çavuş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here