Euroleague Playoff Eşleşmeleri ve Maç Tarihleri

952
Fenerbahçe Ülker'in Rakibi Belli oldu
Fenerbahçe Ülker'in Rakibi Belli oldu

9 Nisan Perşembe gecesi oynanan maçlar ile beraber kesinleşen Euroleague eşleşmelerini anında güncelledik. Fenerbahçe Ülker’in Anadolu Efes’i yenmesiyle gözler Armani Milano-CSKA Moskova ve Alba Berlin-Maccabi Electra maçlarına çevrilmişti. Maccabi Tel Aviv, Alba Berlin’i yendi ve CSKA da Armani Milano karşısında galibiyet alınca Euroleague çeyrek finalinde Fenerbahçe Ülker’in rakibi Maccabi Tel Aviv oldu.

Anadolu Efes’in gruptan çıkması için Malaga’nın Laboral Kutxa’yı yenmesi gerekiyordu ve Malaga, Laboral Kutxa’yı yendi. Bu sonuçtan sonra Anadolu Efes de gruptan çıktı ve Real Madrid ile eşleşti. İşte Euroleague playoff eşleşmeleri ve Euroleague çeyrek final maçlarının tarihleri.

2015 Euroleague Playoff Eşleşmeleri

Euroleague Çeyrek Final Eşleşmeleri
Euroleague Çeyrek Final Eşleşmeleri

Euroleague Playoff için basketbolseverlerin bazıları Euroleague Final 8 veya Euroleague Çeyrek Final tanımlarını da kullanıyor. Bunların hepsi aslında aynı şey ama resmi olarak kullanılan Playoff’lar olduğu için biz de playoff olarak kullanacağız.

E ve F gruplarından çıkan 4’er takım çapraz bir şekilde eşleşerek yarı finale yani Euroelague Final Four turuna çıkmak için mücadele edecek.

Euroleague Çeyrek Final Maçlarının Tarihleri

Euroleague playoff maçları 14-15 Nisan tarihlerinden başlayacak ve eğer Euroleague son sekiz eşleşmeleri yani playoff serileri 5. maçlara uzarsa 28 Nisan 2015’te sona erecek.  Euroleague playoff sistemi ev sahibi avantajı olan takımın ilk 2 maçı evinde, sonraki 2 maçı deplasmanda ve eğer gerek kalırsa 5. ve son maçı da yine ev sahibi avantajı olan takımın evinde oynayacağı şekilde belirlenmiş.

Gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar ev sahibi avantajını alacak ve 5 maça uzayan serilerde evinde 3 maç oynayacaklar. Takımlar saha değiştirmeyecekse sadece 1 gün ara veriliyor ve 2. gün seriye kalındığı yerden devam ediliyor. Eğer saha değiştiriliyorsa o zaman 3-4 gün ara veriliyor.

Fenerbahçe Ülker’in Euroleague playoff turunda rakibi Maccabi Tel Aviv oldu. Anadolu Efes’in rakibi ise Real Madrid.  Fenerbahçe Ülker, İstanbul’daki maçlarını 14 ve 16 Nisan’da oynayacak; Anadolu Efes ise 15-17 Nisan tarihlerinde deplasmanda oynayacak. 3 galibiyet alarak serileri kazanan takımlar Euroleague çeyrek final turunu geçip Euroleague yarı final turuna, yani Final Four’a yükselecek.

Fenerbahçe Ülker, Maccabi ile oynayacağı ilk 2 maçını saat 21:00’de, Anadolu Efes ise Real Madrid ile oynayacağı ilk maçını saat 22:00’de 2. maçını ise saat 20:00’de oynayacak. Real Madrid-Anadolu Efes ve Fenerbahçe-Maccabi maçının hangi kanalda yayınlanacağı daha sonra belli olacak.

3. Maç : Maccabi Electra Tel Aviv-Fenerbahçe Ülker (20 Nisan Pazartesi, 21:05)
4. Maç : Maccabi Electra Tel Aviv-Fenerbahçe Ülker (22 Nisan Çarşamba, 21:05) (gerekirse)
5. Maç : Fenerbahçe Ülker-Maccabi Electra Tel Aviv (28 Nisan Salı, 20:00) (gerekirse)

3. Maç : Anadolu Efes-Real Madrid (21 Nisan Pazartesi, 21:45)
4. Maç : Anadolu Efes-Real Madrid Ülker (23 Nisan Çarşamba, 20:00) (gerekirse)
5. Maç : Real Madrid-Anadolu Efes (28 Nisan Salı, 22:00) (gerekirse)

Euroleague Son 8 Maçlarının Tarihleri
Euroleague Çeyrek Final Maçlarının Tarihleri

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Euroleague Final Four için benim adaylarım Real Madrid, Fenerbahçe Ülker ve CSKA Moskova; 4. takım olarak Barcelona-Olympiacos serisinin 5. maça kalacağını tahmin ettiğim için pek fikrim yok ama hangi çıkarsa çıksın CSKA onları geçer ve finale kalır.

    Fenerbahçe Ülker de Laboral deplasmanında kaybetmenin faturasını Real Madrid ile eşleyip elenerek ödeyecek bence. O maçı Fenerbahçe kazansaydı Final Four’da da finale yükselirdi. Real Madrid-Fenerbahçe maçı bence çok çekişmeli geçecek, Fener’in tabi ki şansı var ama çok az bir farkla kaybedecek gibi geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here