NBA Batı Konferansı’nda Playoff Yarışı ve Puan Durumu

1134
NBA Batı Konferansı'nda Playoff Yarışı
NBA Batı Konferansı'nda Playoff Yarışı

1 Nisan 2015 Güncelleme : Takımların toplam galibiyet sayısısı Doğu Konferansı’na oranla daha fazla olan Batı Konferansı’nda playoff yarışı ve eşleşmelerinde saha avantajını almak için verdikleri sıralama yarışı tüm hızıyla devam ediyor. NBA’de 82 maçlık normal sezonunun bitmesine takımların ortalama 7’şer maçı kaldı. Şimdi Batı Konferansı’ndaki playoff yarışını ve olası Batı Konferansı playoff eşleşmelerini ve NBA puan durumu tablosunu ve takımların durumunu tek tek inceleyelim.

NBA Puan Durumu Batı (1 Nisan 2015)

Batı’da lider Golden State Warriors, şampiyonluk için de en büyük favorilerden, Stephen Curry’nin önderliğinde konferansu lider bitirecekler gibi duruyor bir mucize olmazsa. Galibiyet dereceleri 61-13.

NBA Puan Durumu Batı 2015 Nisan 1
NBA Puan Durumu Batı 2015 Nisan 1

2.sıradaki Memphis Grizzlies kaç senedir bozmadığı ilk 5’inin inanılmaz uyumu ve bench’ten gelen katkı ile birlikte gayet iyi bir performans sergiliyorlar ve 51-24 ile ikinciliğini devam ettiriyorlar.

3.sırada Houston Rockets var. Howard’ın sakatlığı ve kağıt üstünde çok güçlü bir kadro olmamalarına rağmen James Harden’ın önderliğinde NBA playoff’lara giriyorlar. Şu anki durumları 50-24.

4. sırada Portland Trail Blazers var sezonun başından beri Lillard, Aldridge ve Matthews üçlüsünün öne çıkan performansıyla iyi bir performans sergileyen Portland, Matthews’ın sakatlığı nedeniyle biraz düşse de hala favorilerden: 48-25.

5. sırada Los Angeles Clippers var; Chris Paul, Deandre Jordan ve Blake Griffin gibi oyuncuların performansları ile Batı’nın güçlü takımlarından olan Clippers tecrübeli kadrosuyla üst sıraları zorluyor. (49-26)

6. sırada San Antonio Spurs var. Son şampiyon bu sene kendinden bekleneni bir türlü gösteremese de inanıyorum ki tecrübesiyle play off’larda en korkulan takımlardan olacak. Spurs şu an 48-26‘te .

7. sırada Dallas Mavericks var kadrodaki isimlerin kalitesine bakınca bu takım nasıl ilk 2’de değil diyebiliriz ama bu takım bu sene kendinden beklenenden kötü performans sergilese de tecrübesiyle NBA playoff’larında büyük bir tehdit olacaktır. Lige 45-29 galibiyet derecesiyle devam ediyorlar.

Şimdi 8.’lik mücadelesine gelelim. Şu an 8. sırada Oklahama City Thunder (42-32) var ama OKC mi, Phoenix Suns (39-34) mı yoksa New Orleans Pelicans (38-37) mı normal sezonu 8. sırada bitirip playoff’lara kalacak belli değil ve bu çekişmenin son maçlara kadar sürmesi bekleniyor. Phoenix Suns ve Anthony Davis, Tyreeke Evans, Eric Gordon ve Ömer Aşık gibi oyuncuların üst düzey performans sergilediği ve takım oyunun yüksek seviyede olduğu New Orleans Pelicans NBA playoff’u son ana kadar bırakmayacak gibi duruyor öte yanda Oklahama City Thunder’da Kevin Durant’in sakatlığına rağmen Russell Westbrook’un insanüstü performansı ile play off yarışında 8.’lik için en büyük favori olarak gösteriliyordu ama Serge Ibaka’nın sezonu kapatması işleri değiştirdi ve savunmada aksamalar başladı. Yine de Oklahama son ana kadar 8.liği bırakmayacak gibi duruyor.

Batı’daki NBA Playoff eşleşmeleri şu anki durumuyla 1-8 ; 2-7 ; 3-6 ve 4-5 şeklinde olacağı için ilginç ve çekişmeli maçlara sahne olacak.

Batı’yı yazdık; Doğu’yu yazmasak olur mu? Tabi ki olmaz, NBA Puan Durumu etiketi altında güncel sıralamaları, ihtimalleri ve eşleşmeleri görebilirsiniz.

Metehan Çavuş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here