NBA Play-in ve Play-off Eşleşmeleri Bugün Belli Oluyor (Tüm İhtimaller)

1116
NBA Play-in ve Play-off Eşleşmeleri Bugün Belli Oluyor (Tüm İhtimaller)

2020-2021 NBA Normal Sezonu bugün oynanacak 15 maç ile tamamlanacak.

Son maçlardan önce takımların sıralama, play-in ve play-off eşleşme ihtimallerini inceleyeceğiz. NBA Play-in turunun tüm detaylarını sitemizde daha önce açıklamıştık. Yazının son paragrafında play-in detayları için ilgili sayfanın linkini bulabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı NBA 2020-21 Sezonu 82 maç değil, 72 maç üzerinden oynandı ve önceki senelerden farklı olarak her konferansta ilk 8 değil, ilk 6 takım direkt olarak play-off’lara kalacak ve diğer 2 play-off bileti için 4 takım play-in turnuvası oynayacak.

Önce konferanslardaki puan durumuna bakalım. Batı Konferansı ile başlayalım.

Batı Konferansı

1. Utah Jazz

Utah Jazz, bu sezon Pheonix Suns’a karşı oynadığı 3 maçı da kaybettiği için ikili averajı rakibine kaptırmış durumda. O yüzden bu gece Sacramento deplasmanında kazanırsa konferansı da ligi de lider olarak bitirmeyi başaracak.

Lider bitirirlerse Play-in turnuvasında 8. sırayı alacak takım ile eşleşecek.

2. Phoenix Suns

Batı Konferansı Puan Durumu

Phoenix Suns konferansta 2. olmayı garantiledi. Konferansı lider bitirmesi için bu gece San Antonio deplasmanında kazanması ve Utah Jazz’ın da kaybetmesi gerekiyor.

2. sırada bitrirlerse, play-in turnuvasında 7. sıradaki takım ile eşleşecek.

3. Denver Nuggets

Clippers ile 3. sıra için mücadele eden Denver Nuggets, son maçı kazanarak ikili averajı almıştı. Bu gece kazanıp 3. sırada bitirmek ve 6. sıradaki takım ile eşleşmek istiyorlar.

4. Los Angeles Clippers

Los Angeles ekibi ikili averajı Nuggets’a kaptırmıştı. Nuggets kaybeder ve Clippers kazanırsa, 3. sıraya yükselecekler; aksi halde 4. sırada bitirip 5. sıradaki takım ile eşleşecekler.

5. Dallas Mavericks

Minnesota deplasmanında kazanırlarsa ligi 5. sırada bitirecekler. Kaybederlerse Trail Blazers ve Lakers ile ikili, hatta üçlü averaj hesaplamalarına bakmamız gerekecek.

Mavericks ligi ilk 6’da bitirerek NBA playofflarına direkt katılmayı garantiledi. Eğer kaybederse ve Lakers da kaybederse 6. sıraya düşecekler.

Buradaki kritik nokta üçlü averaj olursa Dallas’ın grup lideri olduğu için avantajlı olması.

Mavericks – Trail Blazers – Lakers

Bu takımların ikili averajlarını ve üçlü averajını incelemek için 8 ihtimalli bir tablo hazırlayalım.

6. Portland Trail Blazers

Trail Blazers, Mavericks ve Lakers’a karşı ikili averajlarda üstün durumda; bu yüzden olası bir üçlü averaj durumunda da üstünlüğe sahipler. Kazanırlarsa ilk 6’da kalmayı garantileyecekler ve bu durumda Dallas kaybederse 5. sıraya yükselecekler.

7. Los Angeles Lakers

Geçen senenin şampiyonu, bu senenin de favori takımlarından biri olan Lakers’ın play-off’lara direkt olarak katılması için son maçını kazanması ve Portland’ın yenilmesi gerekiyor.

8. Golden State Warriors

San Francisco ekibi bu gece evinde Grizzlies’ı ağırlayacak. Sezon içindeki durumları 1-1 ve bu maçı kazanan takım ligi 8. sırada, kaybeden takım ise ligi 9. sırada bitirecek. 8. olmak ile 9. olmak arasında çok büyük bir fark var. Bunu son paragraftaki play-in konusunun linkini tıklayarak görebilirsiniz.

9. Memphis Grizzlies

Bu gece Warriors’ı deplasmanda yenerlerse 8., yenemezler ise 9. olarak ligi tamamlayacaklar.

10 .San Antonio Spurs

Texas ekibi Batı Konferansı’nı 10. sırada tamamladı.

Son Gün Maç Programı

NBA Maç Programı

NBA’de bu gece 15 maç var.

Doğu Konferansı

1. Philadelphia 76ers

Doğu’da lider belli. Phiadelphia Sixers, ikili averajı elinde bulundurduğu için konferans lideri olmayı garantiledi.

2. Brooklyn Nets

NBA Puan Durumu – Doğu

Şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olan Brooklyn ekibi, en yakın takipçisi Bucks’a ikili averajı verdiği için henüz 2. sıradaki yerini garanti altına alamadı. Evinde Cavaliers’ı yenerlerse ya da Bucks, Chicago deplasmanında kaybederse 2. sırada kalacaklar.

3. Milwaukee Bucks

Doğu’yu ikinci sırada bitirmek için önce Nets’in Brooklyn’de Cavaliers’a kaybetmesini beklemek zorundalar. Ancak o zaman Bulls’u yenerlerse 2. sıraya yükselecekler.

4. New York Knicks

Bu sezon müthiş bir çıkış yapan New York ekibi son maçını kazanırsa 4. sıradaki yerini koruyacak ve play-off ilk turunda saha avantajını kazanacak. Sıralamayı ikili veya üçlü averaj da belirleyebilir. O ikili averajları ve üçlü averajı inceleyelim.

Knicks – Hawks – Heat

Bu 3 takımın ikili averajlarını ve üçlü averajını, 8 ihtimalli bir tabloda daha iyi görebiliriz. Tabloda göremeyeceğimiz bilgiyi ekleyeyim: Üçlü averaj olursa grup lideri avantajlı olacak ve üst sırada yer alacak.

Miami, Atlanta’yı yakalarsa ve New York da üçlü averaja giderse; grup liderine bakmamız gerekecek. Grupta Atlanta ve Miami aynı galibiyete sahipler. Karşılıklı maçlarında Atlanta üstün olduğu için grup lideri Atlanta olacak ve bu üçlünün zirvesinde yer alacak.

Üçlü averaja kalırsa Atlanta Hawks 4. sırayı alacak.

5. Atlanta Hawks

Atlanta Hawks maçını kazanırsa, ilk 5’te kalacak. New York kaybederse ya da üçlü averaj olursa 4. olacak.

Hawks’ın 6. sıraya düşme ihtimali bulunmuyor.

6. Miami Heat

Florida ekibi, ilk 6’ya girip play-off’lara direkt olarak katılmayı garantiledi. Bu gece New York kaybederse ve Miami de maçını kazanırsa 5. sıraya yükselecekler.

7. Boston Celtics

Boston Celtics konferası 7. sırada tamamladı.

8. Charlotte Hornets

Üçlü averajdaki üstünlükleri sayesinde kendi maçlarını kazanırlarsa diğer hiçbir maça bakmadan 8. sırada kalacaklar. İkili averajdaki ihtimalleri de inceleyelim.

Hornets – Wizards – Pacers

Üçlü averajda Hornets üstün. Indiana ise iki rakibine de ikili averajı vermiş durumda ama Indiana’nın avantajı rakipleri birbiriyle oynayacak ve kendi maçlarını kazanırlarsa 9. sıraya yükselecekler.

9. Washington Wizards

Evinde Hornets’ı ağırlayacaklar ve kazanırlarsa 8. sıraya yükselecekler. Wizards bu maçı kaybederse ve Pacers kazanırsa o zaman da 10. sıraya düşecekler.

10. Indiana Pacers

Pacers, bu gece Toronto deplasmana çıkacak. Bu maçı kazanırlarsa 9. sıraya yükselecekler, kaybederlerse ise 10. sırada kalacaklar.

Play-in ve play-off potasında olan tüm takımları inceledik. Detaylı bilgi için NBA Play-in Sistemi Nedir başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz