NBA Final Serisinde Neler Olacak

312
NBA Final Serisinde Neler Olacak
NBA Final Serisinde Neler Olacak

Bildiğiniz gibi NBA Finallerinde ilk iki maçı geride bıraktık. Golden State Warriors’ın , Cleveland Cavaliers’a karşı bariz bir üstünlüğü söz konusu, bunu görmemek elde değil. Sahada neler yaptığını bilen taktik planına sadık kalan ve çok ekstradan bench katkısı alan bir Golden State Warriors izledik şu ana kadar. Bunun olmasındaki başlıca sebepler Lebron James’in boyalı alanda Draymond Green ve Andre Iguadala engeline takılmış olması diyebiliriz. GSW’nin bu 2 savunmacısı  geçen seneden dersler çıkarmışçasına bu sene gerçekten Lebron’u çok iyi savunuyorlar.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cleveland cephesinde mağlubiyetlerin sebebi tabi ki sadece Lebron James’in verimsizliği değil, Jr Smith ve Kyrie Irvging’in düşük şut yüzdelerini de CAVS’ın final serisinde beklenen etkisini gösterememesinin sebepleri arasında sayabiliriz. Son NBA şampiyonu Golden State Warriors, Stephen Curry ve Klay Thompson oyunda olmadığı zaman bile doğru hücumlar ederken Cleveland Cavaliers, Lebron James oyundan çıktıktan sonra adeta batıyor.

Seri Henüz Bitmedi

Tabi ki NBA finalleri daha bitmedi ama GSW şampiyonluğa 2 galibiyet uzaklıkta ve Cleveland’a göre daha avantajlılar. Eğer olur da Tyronn Lue ve ekibi 2-0’dan gelip beraberliği yakalarsa bile San Francisco’da 2, Cleveland’da 1 maç oynanacak. Bu maçlarda ise tecrübeler konuşacak. GSW takımı kemik kadrosu geçen sene ile neredeyse aynı. CLE’de ise Kevin Love ve Kyrie Irving final tecrübesinden uzak durumdalar, sahada Lebron’un onlara tecrübesi ile abilik yapıp önderlik yapması gerekiyor. Hücum savaşları başlarsa Golden State’in her oyuncusu üçlük atabilir seviyede ama Cleveland şut oyununa dönmek isterse Lue’nun çizeceği hücumlara bağlı olacak. Atlanta Hawk serisindeki gibi taktik plana ve maça bağlı kalarak üçlükleri devreye sokabilirler. Cleveland potansiyeli yüksek bir takım olmasına rağmen kafa olarak maça bağlanamıyorlar. Ribaund canavarı Tristan Thompson savunma ribaundlarında daha uyanık olursa Cleveland daha az hırpalanacak. Eğer sahadaki oyuncular şampiyon olmak istiyorlarsa finalde olduklarını bilmek zorundalar. Ve ben Lebron’dan bir sürpriz bekliyorum önümüzdeki maç.

Berkay Umut Kaygan

Sitemizdeki “Cavaliers, Warriors’ı Nasıl Yener” başlığındaki sayfada Cavaliers’ın Warriors’ı yenmek için neler yapması gerektiğini yazmıştık, okuyabilirsiniz. GSW-CLE arasındaki NBA Final serisinin tarihlerini ve maç saatleri de “NBA Final Serisinin Maç Tarihleri ve Saatleri 2016” sayfasında bulabilirsiniz.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here