Michael Jordan Hakkında Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi

2324
Michael Jordan Hakkında Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi
Michael Jordan Hakkında Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi

NBA’e damga vurmuş, basketbol efsanesi Michael Jordan hakkında, muhtemelen daha önce duymadığınız 6 ilginç bilgi sizlerle.

Babası arabada uyurken öldürülen ve bu olayın ardından basketbolu bırakan Michael Jordan, döndükten sonra ilk şampiyonluğunu Babalar Günü’nde almıştı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Mutluluğumu kelimelerle anlatamıyorum. Babamın burda olduğunu ve beni izlediğini biliyorum. Bu şampiyonluk babam için

180 milyon dolarlık bir boşanma davasıyla karısından ayrılan Jordan, 1997 yılında Forbes dergisinin en pahalı boşanmalar listesinde ilk sırada yer aldı.

1997 Finallerinin 5. Maçı… Seri 2-2… Chicago’nun Utah’ı yenmesi gerekiyordu. Ancak Jordan’a gıda zehirlenmesi teşhisi konulmuştu. Chicago’nun, Jordan olmadan Malone & Stockton’ı geçmesi çok zordu. Jordan o gece yüksek ateş ve ağrıları yüzünden uyuyamamıştı, maç sabahı idmana çıkamamıştı ve maçtan sadece 3 saat önce yataktan kalkmıştı.

Şöyle diyordu Jordan;

Korkmuştum. Bana ne olduğunu anlamaya çalışıyordum. Önce kabus gördüğümü sandım, uyanınca gerçek olduğunu fark ettim. Sanki kısmi felç geçiriyordum.

Michael Jordan 38 derece ateşle maça çıktı, maç kazandıran şutu soktu ve 38 sayı atıp maç bitiminde Pippen’ın kollarında sahayı terk etti.

1985 yılında İtalya’da 30 sayı attığı özel bir maçta, sert bir smac vurduktan sonra potayı kırdı. Nike’ın düzenlediği bu organizasyonda, potanın kırılması sonrası salondaki taraftarlar Jordan’a tepki gösterdi.

1990 yılında Orlando Magic maçı öncesi soyunma odasında 23 numaralı forması kilitli dolabından, çalışanlardan biri tarafından çalınması sonucu, Jordan o maç 12 numaralı formayı giydi. 12 numaralı forma ile çıktığı maçta da 49 sayı atarak takımına galibiyeti getirdi.

Formayı kimin çaldığı bulunamadı. Yedek forma olmadığı için tribünlerdeki bir taraftarın giydiği Jordan forması alındı ancak bedeni uymadı. Son çare takım çantasındaki antrenman formasını giymek zorunda kaldı.

O dönem Chicago Bulls 3 maç üst üste yenilmişti. Takımın moral olarak iyice çökmesi için takımın içinden birinin rüşvet alarak Jordan’ın formasını çaldığı dedikoduları yayıldı.

Michael kumar oynamayı çok seviyor. 1993 yılında New York Knicks’e karşı oynayacakları playoff maçından önce Atlantic City’de bir gecede 57.000 dolar kaybettiğini itiraf etmişti. Özellikle babasının ölümünden sonra içki ve kumara daha çok yoğunlaşmıştı.

Jamal Crawford’un Michael Jordan ile yaşadığı ilginç bir kumar anısı var. Jordan, Ray Allen ve Jamal Crawford birlikte yaptıkları antrenman sonrası, Vegas’ta bir restorana gitti. Crawford orada kumar oynayanların oldukları masaya cebinde 10 bin dolarla oturdu. Jordan iki el oynadıktan sonra mekandan ayrıldı. Crawford ise 50 bin dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak masadan kalmak istediğinde 80 bin dolar zarardaydı.

Crawford hırs yaptı ve ertesi günde aynı yere tekrar kumar oynamaya gitti. 3 gecede toplam 200.000 dolar borca girdi. Normal bir NBA oyuncusu için ödenebilecek bir rakam olsa da Crawford maddi açıdan zor günler geçiriyordu ve arkadaşlarını arayarak borç para istedi. Menajeri adamlarla konuşarak zor da olsa olayı çözdü.

O dönem kumar borcu yüzünden ölüm tehditleri alan Crawford kumarı bıraktı. Bu hikaye ile ilgili olarak yaptığı bir açıklamada; “Her oyuncu Vegas’a geldiğinde kumar oynar. Ancak daha önce 100.000 dolar kaybetmemiştim. Çoğu arkadaşım gibi bende kumarda kaybettim. Kumar oynarken kazanan ve bu işten anlayan tek bildiğim isim Jordan” demişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here