LeBron James Bilmecesi

623
NBA
LeBron James Bilmecesi

2017-18 sezonunu geride bırakmamızın ardından Golden State Warriors’un 2 sene üst üste son 4 sezonda da 3. Kez şampiyon olmasının ardından Cleveland cephesinde ayrılık çanları çalmaya başladı.

Lebron James’in önümüzdeki sezon için takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu ayrılık Cavs taraftarını derin yasa boğsa da Ohaio’da bununla ilgili yapılan röportajlarda taraftarların King James’e kızgın olmadığı, kazandırdığı bir şampiyonlukla ve 2007,2015,2016,2017,2018 yıllarında olmak üzere taraftara 5 defa final heyecanı yaşattığı, bu şehir için elinden geleni yaptığını düşünüyorlar. Peki Lebron’un ismi hangi takımlarla anılıyor.

İlk olarak ve şu sıralar çıkan söylentilerle en güçlü kozu olan takım Los Angeles Lakers, özellikle Kobe Braynt’ın emekliliğinden sonra birkaç sezondur taraftarlarının bekledikleri gibi sonuçlar alamıyor. NBA’de maaş verme gücü en fazla olan takım konumunda bulunan Lakers’la ismi geçen tek yıldız Lebron değil. Lebron’un 4 senedir Warriors’un kadrosuyla tek başına mücadele ettiği yönündeki söylemler ve Cavs’ın Lebron’un istediği tarzda takviyeler yapamaması ayrılığın en büyük nedeni olduğu için Lakers’la ismir anılan oyuncular arasında Spurs’de mutsuz olan Kahwi Leanord ve geçen sene OKC’ye daha büyük hedeflerle giden Paul George’da var. Los Angeles ekibi bu 3 yıldızı da aynı anda alabilecek mi, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yine bir diğer güçlü aday olarak Houston Rockets’ı gösterebiliriz. Rockets’da hali hazırda James Harden gibi bir yıldız olması ve Lebron’un eski arkadaşı ayrıca yıllardır şikayetçi olduğu oyun kurucu pozisyonu için ligdeki en iyi çare olabilecek tecrübeli yıldız Chris Paul’un bulunması Houston’un elini oldukça güçlendiriyor. Tabii ki Rockets’in LeBron için maaş boşluğu oluştUrup oluşturamayacağı da kafalardaki sorular arasında.

Batı konferansından bir diğer aday takım ise San Antonio Spurs. Takımdan ayrılması kesinleşen Kahwi Leonard’un yerine LeBron James’i almak sadece oluşacak boşluğu doldurmaz, ayrıca Spurs’u çok üst seviyelere taşır. Tabi ki Lebron’u takıma getirmek, hayal etmek kadar kolay değil. Bunun için takımın efsane koçu Popovich’in de özel olarak Lebron’u ikna etmeye çalıştığı çıkan haberler arasında. Ayrıca Spurs, James’i ikna etmek için Chris Paul ve Paul George’a da teklif götürebilir.

Öte yandan, çok güçlü olmasa da söylentiler arasında bu sezon oluşturdukları genç ve yıldız adaylarıyla dolu kadroyla uzun bir aradan sonra iyi bir sezon geçirdiğini söyleyebileceğimiz Philadelphia Sixers var. Sixers’ın en büyük dezavantajı ise maaş sorunu. Söylentiler arasında takımda bulunan 6/7 oyuncuyla yolları ayırıp LeBron için bir maaş boşluğu yaratmaya çalıştıkları olsa da şu an için bu söylentiler çok ta gerçekleşecek gibi durmuyor.

Son olarak Boston Celtics’in de ismi de LeBron’u isteyen takımlar arasında anılsa da bu sezonki kadronun harika iş yapması, seneye 1 yıldır sakat bulunan Hayward’ın dönecek olması ve Cleveland’dan Lebron’un gölgesinde kalmaktan şikayetçi olduğu için gelen yıldız oyuncuları Kyrie Irving’i kaybetmek istemeyecek olmaları bu söylentileri doğrular nitelikte değil.

Özet olarak ligde LeBron James gibi dominant bir oyuncuyu isteyecek sayısız takım var ama sadece bir tanesi bu hedefe ulaşabilecek. Şu an için bazı söylentilerle kararı netleşir gibi olsa da James’in kontratı 1 Temmuz günü sona eriyor ve kesin kararını da en geç haftaya bu günlerde Instagram TV’den açıklaması bekleniyor.

Engin Deniz Çabuk

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz