Luka Doncic NBA Antrenmanlarına Katılamıyor

647
NBA
Luka Doncic NBA Antrenmanlarına Katılamıyor

Turkish Airlines EuroLeague’de İspanyol ekibi Real Madrid’in formasını terleten Luka Doncic, bir taraftan üst üste iki kez Final Four’a kalmanın heyecanını yaşarken, bir taraftan NBA antrenmanlarına katılamamanın endişesi içinde.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

THY EuroLeague’de Real Madrid,Luka Doncic’in takım da harika işler yapması sonucu ve Sergio Lllull’un da uzun süren sakatlığından dönmesi sonucu play-off’ta Panathinaikos’u elemeyi başarmıştı. Böylece Panathinaikos’u eleyen Real Madrid, Final Four’a kalmayı başardı. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 18-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Final Four’da Real Madrid’in rakibi Play-off’larda Khimki’yi eleyen CSKA Moskova olmuştu. Real Madrid’in 19 yaşındaki Sloven yıldızı Luka Doncic, bu tarihler arasında THY Euroleague Final Four’da forma terleteceği için ve ligde de Play-off görevleri nedeniyle Haziran ayı boyunca meşgul olacağından dolayı NBA takımlarının düzenleyeceği antrenmanlarına katılamayacak.

Luka Doncic’in manajeri Bill Duffy bu durumda hakkında Salı günü ABD dergisi Sporting News’e verdiği demeçte şunları söyledi; ” Bunun bir sorun olacağını düşünmüyorum. Euroleague’de yaptıkları, yeteneği ve hazırlığı onu yeterince anlatıyor. Akranlarının çoğundan farklı bir deneyime sahip. Euroleague, NBA’de oynamadan önceki bir aşama. Belgrad’da düzenlenecek olan Final Four’a, NBA yetenek değerlendiricilerinin kalabalığını bekliyoruz. Doncic hakkında daha çok öğrenmek isterlerse, o ve oyunlarını izleyin. ” dedi.

Turkish Airlines Euroleage 2017-2018 sezonunu 16.1 sayı, 4.8 ribaunt, 4.4 asist ortalamarı ile oynayan Luka Docic’in NBA antrenmanlarına katılamamasına rağmen 2018 NBA Draftlarında beşinci sıranın altına düşmemesi beklenirken, bazıları içinde 1 numaralı olması beklense de katılmaması durumunun  NBA Draftlarına nasıl yansıyacağı hepimiz için merak konusu…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here