Paul George, Thunder’dan Ayrılma Kararı Aldı

2181
Oklahoma City Thunder
Paul George, Thunder'dan Ayrılma Kararı Aldı

NBA’de en çok konuşulan konulardan biri Paul George’un 2018 yazında ne yapacağı. 1 Temmuz itibariyle serbest oyuncu olacak olan Paul George, iddialara göre Oklahoma City Thunder’dan ayrılıyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kaliforniya doğumlu olan Paul George hayalinin, bir gün doğup büyüdüğü şehirde forma giymek olduğunu defalarca dile getirmişti. Lakers‘ın da George’u istediği herkesçe biliniyor. California’daki bağları ve Kobe Bryant’ın kariyerine olan hayranlığı da George’a orayı seçmesi için mantıklı bir sebep sunuyor.

Sezon başında büyük umutlarla Oklahoma City Thunder’a gelen Paul George, normal sezonda 79 maça çıkarken 36.6 dakika sahada kaldı ve 21.9 sayı, 3.3 asist, 5.7 ribaund ortalamalarıyla oynadı. Play offlar’da ise Utah Jazz karşısında 41.9 dakika sahada kalırken, 24.7 sayı, 2.7 asist, 6.0 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

ESPN’den Ryen Russillo, bir podcast’te Paul George’un OKC’den ayrılacağının kesin olduğunu iddia etti. Russillo, kaynağının Oklahoma City Thunder’in içinden önemli birisinin olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde play-off ilk turda Utah Jazz’a elendikleri maçın ardından konuşan Paul George verdiği demeçte OKC’de kalmak istediğini, fakat serbest oyuncu olarak karar vermenin çok erken olduğunu dile getirmişti.

Sezon başında Pacers, takımda kalmak istemeyen Paul George’u Thunder‘a gönderirken, karşılığında Victor Oladipo ve Domantas Sabonis’i kadrosuna katmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here