Ergin Ataman’dan Gündem Yaratacak Açıklamalar

993
BSL
Ergin Ataman'dan Gündem Yaratacak Açıklamalar

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, beINsports kanalında Time Out programına konuk oldu. Ataman gündem yaratacak önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ergin Ataman; “Türk basketbolunun sorunu, geçmişteki gibi yıldızlarının çok az olması. Türkiye’de daha kimse Final-Four’un ne olduğunu bilmiyorken, 2000 yılında Efes Pilsen ile biz Final-Four oynadık.

EuroLeague’deki 16 takımın sadece oyuncu bütçesi ortalaması 12 milyon euro civarındaymış. Biz Efes olarak 7,5-8 milyon euroya yapmaya çalışmışız ama olmamış. Bunun altında kalıp başarılı olan bir Zalgiris Kaunas var. Zalgiris’teki gibi yerli oyuncular hangi takımda var? Yerli oyuncularımızın kalitesini bir türlü o seviyeye getiremiyoruz. Fenerbahçe 4 yıldır üst üste Final-Four yapıyor ama yerli oyuncu yok.

Basketbol Galatasaray’da bir yük gibi görülmeye başlanmıştı. O mantaliteyi kabul etmeyeceğimi bildikleri için, beni oradan kopardılar. Bundan iki ay önce de Galatasaray Genel Kurulu o günkü yönetim anlayışına kırmızı kartını gösterdi.

Ben 50 yıllık Galatasaraylıyım. Beşiktaş’ın hocasıyken de, milli takım hocasıyken de bunu söyledim, Anadolu Efes hocası olarak da söylüyorum. Galatasaray’da çok şükür Fatih hoca geldi ve futbol takımı arkasında birleşti. Fatih hocanın toparlamasıyla Galatasaray şampiyonluğa doğru ilerliyor. Fatih hoca gelmeseydi bırakın şampiyon olmayı, Galatasaray 4. ya da 5. olurdu.

Beşiktaş’ta Deron Williams ile başladık, Kobe Bryant’ı getiriyorduk neredeyse. Bu şaka değil. Yıldırım Demirören ile Şeref Yalçın Los Angeles’a gitti ve 3 gün görüştü. Menajeri ile konuştuk, her şey hazırdı. Son anda Kobe, lokavt bitecek, ben vazgeçtim dedi.  Ama Deron’un transferiyle yaktığımız bu ateş bize sezon sonunda 3 kupa getirdi. ” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here