Los Angeles’ın Artık İki Devi Var

1319
Los Angeles'ın Artık İki Devi Var

2019 yazı transfer anlamında beklenildiği gibi çok hızlı başlamıştı.Birçok yıldız ve süper yıldız serbest oyuncu döneminin resmi olarak açıldığı 1 Temmuz gecesinde yeni kontratlarını imzalamıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Henüz bir takımla anlaşmayan en önemli oyuncu Kawhi Leonard’ın hangi takımla imzalayacağı büyük merak konusuydu. Geçtiğimiz yıl Toronto Raptors ile şampiyonluk ve Final MVP’liği kazanan Leonard için 3 ciddi aday vardı. Clippers, Raptors ve Lakers. Savaşın kazananı ise bu sabah itibariyle Los Angeles Clippers oldu.

Kawhi Leonard ile 4 sene 142 milyon dolar karşılığında anlaştı. Bununla da kalmayan Clippers, Oklahoma City Thunder’dan Paul George’u takasla kadrosuna kattı. Böylece Clippers geçtiğimiz sezonun Final MVP’sini ve normal sezon MVP’liğinde 3. sıradaki ismi aynı takımda buluşturdu ve bir anda ligde şampiyonluk için adı yazılacak takımlar arasına üst sıralardan girdi.

Kawhi Leonard’dan istediği cevabı alamayıp Clippers’a kaptıran Lakers’ın teselli ikramiyesi Danny Green oldu. Taraflar 2 yıl 30 milyon dolarlık kontrat imzaladı. Lakers’ın ayrıca Kentavious Caldwell-Pope ve Javale Mcgee ile sözleşme yenilemesi bekleniyor.

McGee’ye 2 yıl için 8.1 milyon dolar ve KCP’ye 2 yıl için 16 milyon dolar ödenmesi bekleniyor. Hayal ettiği BIG3’yi oluşturamayan Lakers Davis-Lebron ikilisinin çevresine savunması ve dış şutu iyi olan oyuncular toplayarak farklı bir yapı oluşturacak. Diğer ihtimal Kawhi olunca iyi bir B planı denemez ancak piyasada kalan serbest oyunculara baktığımızda çok da kötü hamleler değil. Cousins konusu ise hala soru işareti. Lakers sezon içinde serbest oyuncular için de agresif olacaktır. Iggy, Kyle Korver, Avery Bradley, Vince Carter’ı gündemlerine alabilirler.

Bu anlaşmalar sonrası NBA’de yıllar sonra uçuk bir güç dengesi yok. Şampiyonluk için mücadele verecek, eşit şansa sahip bir çok takım oldu. Ligin kalitesini ve seyir zevkini arttıracak bir unsur. Ayrıca Los Angeles takımlarının kendi içerisindeki mücadelesi de ayrı bir hikaye olacak. Sürprizlerle dolu bir sezon bizi bekliyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here